دسته بندی :

بهترین سن مهاجرت به کانادا

براستی آیا محدودیت سنی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

خوشبختانه، هنگامی که صحبت از سیاست‌های متعادل مهاجرت کانادا می‌شود، محدودیت سنی معنایی نخواهد داشت. هر فردی در هر سنی می‌تواند برای زندگی، تحصیل، کسب و کار و یا سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت کند. اگرچه کشور کانادا بدون توجه به سن و محدودیت سنی از همه مهاجران و پناهندگان استقبال می‌کند، اما بهتر آن است که تا زمانیکه در محدوده و بازه سنی مطلوب خاصی هستید، برای مهاجرت خود به خاک این کشور اقدام نمایید. بر اساس گزارش آماری کانادا، می‌توان گفت تقریبأ 34 درصد از مهاجران تازه وارد به خاک کانادا دارای سن مطلوب مهاجرت زیر 25 سال هستند. با توجه به سیستم رتبه‌بندی جامع برای مهاجران به عنوان نیروی کارگر و نیروی فنی و حرفه ای دارای مهارت، تخصص و تجربه شغلی، افراد بین سنین 20 تا 29 سال که مطلوب ترین و بهترین سن مهاجرت به شمار می رود “10 امتیاز” را برای مقوله معیار سن کسب خواهند کرد. برای مثال، دانشجویان بین‌المللی مهاجر کانادایی می‌توانند برای درخواست اقامت دائم خود اقدام کرده، که تقریبأ پروسه زمانی پذیرش اقامت آنها 15 تا 18 ماه از زمانیکه وارد خاک کانادا شده طول می کشد. با این حال، آن‌ها باید حداقل معیارهای واجد شرایط و صلاحیت برای دریافت اقامت که در مجموع 67 امتیاز را شامل می شود برآورده کرده و داشته باشند. بعلاوه، در صورتیکه این دانشجویان در محدوده سنی 20 تا 29 ساله قرار داشته باشند، با کسب امتیاز بالاتری، فرصت‌های شغلی و شانس و پتانسیل بیشتری برای پذیرش پرونده مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادایی آنها وجود دارد.
در واقع، بر اساس یک تصوری غلط محدوده سنی مهاجرت به کانادا از بازه زمانی 18 تا 49 ساله فرض شده است. در حالیکه مواردی وجود دارند که در آن‌ها فردی که بیش از 49 سال سن داشته باشد نیز ممکن است واجد شرایط دریافت مهاجرت به کشور کانادا باشد.
مهارت‌های متقاضیان بر اساس استعدادهای ویژه ای و شانس موفقیت شغلی و چشم انداز شغلی آن‌ها از طریق سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) رتبه‌بندی می‌شوند- به طوریکه به متقاضیانی که بالاترین رتبه را کسب کنند، اقامت دائم پیشنهاد می‌شود. برای توضیح هر چه بیشتر در این خصوص، به شش فاکتور و معیار اصلی واجد صلاحیت و شرایط انتخاب و پذیرش در برنامه مهاجرت کانادا برای نیروی کار ماهر و متخصص و نخبگان در زیر اشاره می کنیم:
اولین گام دریافت مجوز برای درخواست دادن به هر متقاضی مهاجرت برای این برنامه کسب حداقل 67 امتیاز به عنوان نمره قبولی می‌باشد، بدین ترتیب صلاحیت، اختیارات و مهارتهای وی نیز امتیاز بیشتری را برای آن فرد به ارمغان می آورد.

شش معیار انتخاب عبارتند از:
1. آموزش و تحصیل:
امتیاز ها
15- آموزش‌های حرفه‌ای 2 سال
20- کالج (مدرک دوره های کالج و مؤسسات معتبر)
22- درجه مضاعف (مدرک دانشگاهی در مقطع لیسانس)
25- مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری (پی اچ دی)

2. توانایی :
امتیازها
16- انگلیسی
یا
18- فرانسه

3. تجربه و سابقه شغلی:
امتیازها
15 – (1 سال)
17 – (2 سال)
19 – (3 سال)
21- (4 سال)

4. سن:
امتیازها
0- 16 سال یا کم‌تر
2- 17 سال
4- 18 سال
6 – 19 سال
8 – 20 سال
10 – 21 تا 49 سال
8 – 50 سال
6 – 51 سال
4 – 52 سال
2 – 53 سال
0 – 54 سال

5. سازگاریها :
امتیازها
آموزش (تحصیل) همسر
3 – آموزش حرفه‌ای 2 سال
4- کالج (مدرک دوره های کالج و مؤسسات معتبر یا مدرک دانشگاهی در مقطع کارشناسی)
5 – مدرک در مقطع کارشناسی ارشد
5 – مدرک دکتری، پی اچ دی

امتیازها
5- تجربه و سابقه شغلی 1 ساله در کشور کانادا
5- تحصیل 1 ساله در خاک کانادا
5- دارا بودن خویشاوندان نسبی و بستگان درجه اول در کانادا

6. استخدام سازمان یافته:
امتیازها
5- اخذ پیشنهاد شغلی تضمینی و تأیید شده
5- اخذ گواهی نامه برنامه مهاجرتی کاندید استانی ایالات کانادا

به طور خلاصه، فردی با تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس و برخورداری از 4 سال تجربه کاری در شغلی که در لیست تأیید شده مشاغل طبقه‌بندی ملی به آن اشاره شده 67 امتیاز واجد شرایط پذیرش در برنامه مهاجرت کانادا را کسب خواهد کرد.
بنابراین افرادی که در حال حاضر دارای 50 سال سن بوده، و در عین حال همسر آنها دارای تحصیلات دانشگاهی یا بستگانی در کانادا و یا یک پیشنهاد شغلی مناسب و تضمینی است؛ هنوز نیز این فرصت و شانس را دارند که واجد شرایط و صلاحیت اخذ پذیرش اقامت کانادایی باشند. بنابراین جا دارد که هر نوع تصور قبلی در مورد محدودیت سنی مهاجرت کانادا را از اذهان پاک کرد.
اگر شما در بازه سنی اشاره شده در بالا هستید، بهترین پیشنهاد برای شما این است که هر چه سریع تر برای پر کردن فرمهای درخواست مهاجرت دست ‌به‌ کار شوید. از جمله شرط انتخاب و صلاحیت داشتن برای این برنامه، همواره بستگی به معیارهای انتخاب موجود دارد. بطوریکه اگر با پیشرفت خود آن معیارهای مربوطه را برآورده کنید؛ هنوز نیز تنها شانس شما برای درخواست مهاجرت، علی‌رغم محدوده سنی مطلوب و مساعد برای مهاجرت کانادایی، پایدار است.

مشاوران و کارگزاران متخصص مجموعه می نا در زمینه خدمات ویزا و پذیرش در برنامه های مهاجرتی و اقامت دائم کانادا تا تحقق رؤیایتان همراه شما خواهند بود.

Author & Content Producer

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *