دسته بندی :

راهنمای جامع برنامه های کاندیدای استانی (PNP) مهاجرت به کانادا (2019-2018)

منظور از برنامه کاندید مهاجرت استانی کانادا چیست؟؛
برنامه های مهاجرت استانی و بالاترین شانس موفقیت در اخذ پذیرش مهاجرت سریع به کانادا؛
چگونه می‌توان از طریق کاندید شدن استانی درخواست اقامت دائم کانادا داد؟

چنانچه قصد مهاجرت و اقامت دائم در یکی از ایالات کانادا و نواحی مورد علاقه خودرا دارید، توصیه می شود برای کاهش هزینه های مالی، تسریع در امور مهاجرتی باکیفیت، و به حداقل رساندن موانع و مشکلات احتمالی با مشاورین خبره و متخصص گروه می نا همین حالا تماس حاصل فرمائید. متخصصان خدمات ویزا و مهاجرتی می نا در مراحل تعیین اینکه کدام استان از کانادا بیشترین احتمال را می رود که شما را بر اساس برنامه کاندید استانی خود با توجه به میزان تحصیلات، مجموعه حرفه و مهارتها، و تجارب شغلی هر مشتری و متقاضی درخواست مهاجرت گزینش و کاندید می نماید همراه شما خواهند بود. و بدین ترتیب شانس موفقیت شما در اخذ پذیرش اقامت دائم را به حداکثر می رسانند.

این مطلب را از دست ندهید:

مقدمه

از آنجاییکه به دنبال سیاست های متعال مهاجرتی کشور کانادا و سیر صعودی پذیرش 310000 مهاجر در سال 2018 و 330000 مهاجر در سال جاری 2019، مهاجرت یکی از عوامل اصلی رشد پیوسته و افزایش میزان جمعیت کانادا و پشتیبان رشد اقتصادی و فرهنگی آن شده است؛ دولت این کشور در سالهای اخیر برنامه هایی به منظور تسهیل در امور مهاجرت به خاک این کشور و دریافت ویزای اقامت دائم برای نیروی کار و نیروی فنی و حرفه ای متخصص فراهم و ارائه کرده است، از جمله می توان به برنامه سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس اینتری 2015 (Express Entry)- که در مقاله های پیشین به تفصیل شرح داده شد- و برنامه کاندیدای استانی (Provincial Nomination Program) اشاره کرد. از آنجاییکه طبق قوانین مهاجرتی شرایط امتیاز و رتبه بندی متقاضیان برای پذیرش در سیستم اکسپرس اینتری فدرال بسیار دشوار شده (از جمله تغییرات به روز رسانی این سیستم در 2016: کاهش 550 امتیازی گروه دارای پیشنهاد شغلی یا اشتغال مبتنی بر LMIA در برنامه استخدام سازمان یافته که شامل یک تأییدیه مثبت ارزشیابی تأثیر بازار کار (LMIA)می‌باشد)، برنامه های کاندید مهاجرت استانی در سراسر کانادا به طور فعال به عنوان گزینه ای پیشرفته و مطمئن جهت انتخاب و حفظ اتباع خارجی واجدشرایط با انجام فرآیند درخواست مهاجرت و اقامت دائم کانادا به شمار می روند. بطوریکه این برنامه (PNP) در سال 2018 به عنوان برترین و سریع ترین برنامه مهاجرت نیروهای کارگر خارجی، دارای تخصص و مهارت حرفه ای شناخته شد.
طبق گزارش اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، 9 استان، 2 قلمرو و ناحیه که در برنامه کاندید استانی کانادا Provincial Nomination Program شرکت کرده اند، در ابتدای سال 2018 از طریق این برنامه PNP در مجموع 34,700 نفر پذیرش برای اقامت دائم داشته و پیش بینی شده که این رقم تا پایان سال جاری 2019 به 61,000 نفر افزایش یابد.

در مقاله حاضر به معرفی هر چه بیشتر بهترین برنامه های کاندیدای مهاجرت استانی به کانادا می پردازیم. برنامه‌های کاندید مهاجرت استانی (PNPs) به ایالات و قلمروهای مختلف کانادا اجازه می‌دهد تا متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و افرادی که علاقه مند به اقامت و زندگی در یک استان خاصی از این کشور هستند را انتخاب و معرفی کنند. هر استان و قلمرو در کانادا به استثنای استان کبک واستان نوناووت (قلمرو شمال کانادا)، از برنامه کاندید مهاجرت استانی دولت فدرال منحصر به فرد خود (PNP) برخوردار است. هر برنامه کاندید استانی کانادا دارای معیارهای خاص خود، دستورالعمل‌ها، و مسیر و جریان‌های خاص آن استان می باشد که از جمله برنامه‌های مهاجرت فردی به شمار می رود. این برنامه به هر دولت استانی و ناحیه ای امکان و اجازه گزینش و جذب مهاجران جدیدی که تخصص و مهارت‌های دقیق و تجارب شغلی جهت برآورده کردن نیازهای بازار کار محلی و رونق اقتصاد متمایز خود دارند را می دهد. به عبارتی دیگر، در جریان برنامه PNP، استان‌ها و نواحی کانادا ممکن است گروه های زیر را هدف قرار دهند:

-دانشجویان؛
-کارگران متخصص؛
-کارگران نیمه ماهر؛
-افراد دارای کسب‌وکار؛
-نیروی فنی و حرفه ای؛

با بیش از 80 مسیر و جریان مهاجرت استانی، یافتن بهترین و مطلوب ترین مسیری که مناسب شرایط شما برای درخواست مهاجرت و اقامت دائم در استان موردنظر خود بوده ممکن است چالش برانگیز باشد. بدین منظور در برنامه های کاندید مهاجرت استانی مسیریاب و جستجوگری به منظور یافتن مناسب ترین جریان برنامه مهاجرتی استانی برای کمک به شما کاندیداهای مهاجرت به کانادا طراحی شده ‌است. هر برنامه ی PNP حداقل یک مسیر و پروسه مهاجرتی دارد که با سیستم گزینش مهاجر اکسپرس اینتری فدرال هم تراز بوده و همخوانی دارد.
اما چگونه می توان به عنوان نامزد و کاندید یکی از برنامه های کاندیدای مهاجرت استانی کانادا معرفی شد؟ نحوه پذیرش درخواست اقامت دائم شما به نوع جریان برنامه مهاجرت استانی که انتخاب و از طریق آن درخواست خود را ارسال می کنید بستگی دارد.

دو روش ارسال درخواست اقامت دائم کانادا عبارتند از: فرآیند سنتی کتبی (مبتنی بر کاغذ) و یا فرآیند آنلاین سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry).
به‌ عنوان بخشی از این فرآیندها، هر متقاضی باید یک تست پزشکی را گذرانیده و یک گواهی عدم سوء پیشینه از اداره پلیس دریافت نماید.

فرآیند مبتنی بر کاغذ (کتبی):

متقاضی باید برای نامزد و کاندیدا شدن در جریان برنامه ای غیر از سیستم اکسپرس اینتری به ایالت یا قلمروی مورد علاقه خود درخواست ارائه دهد. وی باید الزامات و صلاحیت های استانی که از سوی آن انتخاب و کاندید می شود را برآورده کند. دقیقأ بعد از آنکه متقاضی مهاجرت به کانادا گزینش و کاندید استانی شد، باید یک درخواست کتبی برای اقامت دائم به اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال و تحویل نماید.

فرآیند آنلاین اکسپرس اینتری (Express Entry):

در این فرآیند می توان به 2 روش برای ارائه درخواست کاندید استانی اشاره کرد:
روش اول: متقاضی مهاجرت باید با استان یا قلمروی مورد علاقه خود تماس حاصل نموده و برای کاندید شدن از طریق مسیر و جریان برنامه اکسپرس اینتری این استان درخواست ‌دهد. درصورتیکه آن ایالت یا ناحیه با کاندید وگزینش وی برای مهاجرت موافقت نماید، وی می‌تواند یک حساب کاربری در سیستم اکسپرس اینتری اداره مهاجرت، پناهندگی، و شهروندی کانادا ایجاد کند (یا پروفایل کنونی خود را به روز رسانی کرده) و دعوت نامه کاندید شدن خود را به صورت الکترونیکی از طریق حساب کاربری خود در این سیستم پذیرش و تأیید کند.
روش دوم: متقاضی مهاجرت می تواند یک حساب کاربری در سسیستم اکسپرس اینتری ایجاد نماید، این سیستم گزینش استان‌ها و نواحی که مهاجران بالقوه علاقه مند به اشتغال و سکونت دائم در آنها هستند را نشان می دهد. بطوریکه وی می تواند استان‌ها و قلمرو‌هایی را که علاقه‌مند به زندگی در آنها می باشد را انتخاب کند. در صورتیکه یکی از آن استان ها یا نواحی یک “اعلان علاقه مندی” به پروفایل حساب وی ارسال نماید، باید از طریق جریان برنامه اکسپرس اینتری همان استان درخواست خود را ارسال کند: اگر متقاضی به عنوان کاندیدای مهاجرت استانی انتخاب شود، استان موردنظر پیشنهاد و دعوت نامه کاندید شدن وی را به حساب کاربری ایشان ارسال خواهد کرد و ایشان نیز باید گزینش خود را به صورت الکترونیکی پذیرش و تأیید نماید.

در هر دو روش فوق الذکر:
– متقاضی باید کلیه الزامات و صلاحیت های استان یا قلمرویی که وی را نامزد و کاندیدای مهاجرت کرده را برآورده کند.
– وی باید یک پروفایل و حساب کاربری در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد کرده و ثابت کند که واجد شرایط تحقق حداقل معیارهای این سیستم رتبه بندی و یکی از جریان برنامه‌های مهاجرتی تحت پوشش آن می باشد.
– درصورتیکه از وی دعوت به ارائه درخواست و تأیید گزینش خود شود، باید یک درخواست الکترونیکی به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال ‌نماید.
در واقع به بیانی ساده تر، زمانیکه یک متقاضی پروفایلی جدید در سیستم اکسپرس اینتری کانادا ایجاد می‌کند، می‌تواند استان‌ها یا قلمرو‌هایی که علاقه‌مند به مهاجرت و سکونت در آنها می‌باشد را مشخص نماید. به جای آنکه منتظر بماند تا یکی از این استان‌ها یک “اعلان علاقه مندی” برای وی ارسال نماید، این امکان وجود دارد که خود به طور مستقیم برای کاندید شدن در یک جریان و مسیر خاص آن استان ها درخواست ارسال کند. به عبارتی هدف قراردادن برخی از مسیرهای مطلوب برنامه های کاندید استانی از طریق سیستم اکسپرس اینتری می‌تواند به طور قابل‌توجهی شانس آن متقاضی برای پذیرش اقامت دائم کانادا را افزایش دهد. چرا که کاندیداهای (نامزدهای) استانی گزینش شده تحت مسیر‌های PNP هم تراز با اکسپرس اینتری به عنوان “کاندیداهای ارتقا یافته” شناخته می‌شوند و به متقاضیانی که ابتدا در سیستم اکسپرس اینتری با ورود اطلاعات و مدارک هویتی در پروفایل خود ثبت نام و بر اساس صلاحیت ها امتیازی کسب کرده، امتیاز اضافی دیگری از این سیستم رتبه بندی جامع معادل600 نمره (CRS) تعلق می گیرد. به عبارتی دیگر، دریافت گواهی نامه (دعوت نامه) کاندیدای ارتقایافته از سوی برنامه کاندید مهاجرت استانی 600 نمره امتیاز بیشتری از طریق سیستم رتبه‌بندی را به متقاضیان می‌دهد که به احتمال بسیار زیاد به دریافت دعوت نامه آی تی ای دولت کانادا (ITA) در طی مرحله بعدی کمک شایانی خواهد کرد.

فهرست برنامه کاندیدای مهاجرت استانی کانادا:
-برنامه کاندیدای استانی انتاریو
-برنامه کاندیدای مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا
-برنامه کاندیدای استانی آلبرتا
-برنامه کاندیدای استانی ساسکاچوان
-برنامه کاندیدای استانی مانیتوبا
-برنامه کاندیدای استانی نیوبرانزویک
-برنامه کاندیدای استانی قلمروهای شمال غربی
-برنامه کاندیدای مهاجرت استانی نوااسکوشیا
-برنامه کاندیدای مهاجرت استانی جزیره پرینس ادوارد
-برنامه کاندیدای استانی نیوفاندلند و لابرادور
-و برنامه کاندیدای استانی یوکان

استان کبک و قلمرو شمال کانادا (نوناووت) در حال حاضر از برنامه های مهاجرت استانی دولت فدرال (PNP) برخوردار نبوده و تبعیت نمی کنند. به عبارتی دیگر دولت‌ استان کبک دارای یک سری توافقنامه هایی با دولت کانادا بوده که استان کبک را قادر به اعمال قوانین، الزامات و معیارهای ویژه خود به منظور گزینش مهاجرت اقتصادی می‌کند.

درخواست های اقامت دائم کانادا هنگامی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری به اداره مهاجرت کانادا تحویل داده می‌شوند به طور قابل‌ توجهی سریع‌تر در طی 6 ماه یا کمتر پردازش می‌شوند. درحالیکه فرمهای درخواست برای تبدیل شدن به مقیم دائم و نیز تابعیت کانادایی وقتی به طور سنتی ارسال می شوند پردازش آنها 24 ماه نیز طول می کشد. این که یک دعوت نامه نامزد و کاندید استانی از طریق سیستم الکترونیکی اکسپرس اینتری یا خارج از این سیستم گزینش صادر شود، متقاضی مستلزم ارسال درخواست جداگانه‌ای برای وضعیت اقامت دائم (PR) به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC می باشد.
و اما ممکن است این سؤال پیش آید که آیا گزینش و کاندیدا شدن از سوی برنامه کاندید مهاجرت استانی کانادا به مهاجران این امکان و اجازه را می‌دهد که بلافاصله در کانادا مشغول به کسب و کار شوند؟
زمانیکه مهاجری توسط یکی از استانهای کانادا برای اقامت دائم انتخاب و کاندید می‌شود، وی بلافاصله حق اشتغال در این استان را ندارد مگر اینکه مجوز کار و اشتغال معتبری نیز به همراه داشته باشد. تا زمانیکه کارت اقامت دائم کانادایی (PR Card) برای یک مهاجر بالقوه و تازه وارد صادر نشده و آنرا دریافت ننماید، نمی‌تواند به هر نوع حرفه و کسب و کاری در کانادا مشغول شود مگر اینکه وی وضعیت در حال کار و اشتغال (مشغول به کار) قانونی از اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) را کسب کرده باشد.

در صورتیکه علاقه‌مند به درخواست برای برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP) از طریق اکسپرس اینتری می باشید، همین امروز با ما تماس حاصل فرمائید. انتخاب گروه متخصصین می نا افزایش شانس موفقیت شما را تضمین می کند.

در اینجا به برنامه های مهاجرت استانی (PNP 2018-2019) محبوب ترین و مهم ترین استان های کانادا (انتاریو، آلبرتا، و بریتیش کلمبیا) از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و استاندارد عالی زندگی برای مهاجران اشاره می کنیم:

مهاجرت به کانادا تحت برنامه کاندیدای مهاجرت استانی انتاریو (OINP)

چنانچه به زندگی و کار کردن در استان انتاریوی کانادا علاقه‌مند هستید، برنامه مهاجرت استانی انتاریو مناسب ترین گزینه برای شما خواهد بود. استان انتاریو یکی از استان‌های در حال رشد سریع اقتصادی کانادا با شهرهای بی نظیر و پرزرق و برقی چون تورنتو و اتاوا به شمار می رود. همچنین فرصت‌های شغلی و کسب و کار در این استان گزینه مناسبی برای بسیاری از نیروهای کار ماهر و نیمه ماهر خارجی که به دنبال ثبات شغلی بوده هستند.

نحوه درخواست مهاجرت سریع به کانادا از طریق برنامه کاندید استانی انتاریو:
برنامه کاندیدای مهاجرت استانی انتاریو یا به اختصار OINP یک برنامه مهاجرتی که از طرف دولت استانی انتاریو اداره می‌شود. اینکه انتاریو به عنوان پرجمعیت‌ترین استان کانادا به شمار می رود بدین معنا نیست که این استان به میزان کافی توانایی برآورده کردن تقاضا و نیازهای منطقه ای برای نیروی کارگر و دارای حرفه را دارد. به عبارتی دیگر این استان هنوز نیز تمایل به جذب نیروهای کارگر مهاجر بیشتری را با مشارکت در برنامه مهاجرت استانی (PNP) دارد. انتاریو در سال 2018 بیشترین آمار (6,850  نفر) صدور دعوت نامه پذیرش و جذب مهاجر جدید از طریق برنامه کاندید مهاجرت استانی را به خود اختصاص داد. به طوریکه انتظار می رود تا پایان سال جاری 2019 تعداد پذیرش کاندیداها افزایش بسیار چشمگیری داشته باشد.
برنامه کاندیدای مهاجرت استانی انتاریو نوعی برنامه کارفرما محور است که در آن کاندیداها نمی‌توانند برای درخواست مهاجرت خود اقدام کنند، مگر اینکه آن‌ها یک پیشنهاد شغلی ثابت، دائم و تمام‌وقت از یک کارفرمای انتاریویی دریافت کرده یا یک درجه دکترای افتخاری از دانشگاه دولتی انتاریو به دست آورند. معمولأ در این برنامه مهاجرت استانی یک فرآیند دو مرحله‌ای برای کاندید شدن استانی وجود دارد.

فرآیند دو مرحله‌ای نامزد و کاندیدا شدن در برنامه کاندید مهاجرت استانی انتاریو:
برنامه مهاجرت استانی انتاریو 4 گروه و مقوله مختلف مهاجرت دارد. می توان از طریق یکی از مسیرها و جریان های خاص هر یک از این گروه ها برای ارائه درخواست مهاجرت سریع خود به کانادا اقدام کرد. به بیانی ساده تر این برنامه درخواست های متقاضیان را براساس صلاحیت ها در 4 گروه اصلی و جریان برنامه های متعددی پردازش و پذیرش می کند:

1. مقوله مهاجرت از طریق شایستگی کارفرمایان
2. مقوله مهاجرت از طریق کسب‌وکار
3. مقوله مهاجرت دانشجویان بین‌المللی
4. مقوله اکسپرس اینتری انتاریو

مرحله اول:
1. مقوله مهاجرت از طریق شایستگی کارفرمایان
1. جریان برنامه نیروهای کارگر خارجی دارای پیشنهاد شغلی
الزامات موردنیاز این جریان:
-اخذ پیشنهاد کار از سوی کارفرمایان کانادایی برای پر کردن سمت و وظایف خاص مورد تقاضا
الزامات کارفرمایان در حوزه GTA:
– برخورداری کارفرمایان از حداقل 3 سال تجربه در یک کسب‌وکار فعال؛
-حداقل 1 میلیون دلار درآمد ناخالص در سال مالی گذشته؛
– داشتن حداقل 5 کارمند ثابت و تمام‌وقت؛
-داشتن یک مکان تجاری واقع در انتاریو
الزامات کارفرمایان خارج از حوزه GTA:
– برخورداری کارفرمایان از حداقل 3 سال تجربه در یک کسب‌وکار فعال؛
-حداقل 500,000 دلار درآمد ناخالص در سال مالی گذشته؛
– داشتن حداقل 3 کارمند ثابت و تمام‌وقت؛
-داشتن یک مکان تجاری واقع در انتاریو.
2. جریان برنامه پیشنهاد شغلی از کارفرما در تخصص های مورد تقاضا
الزامات و معیارهای جایگاه شغل پیشنهادی:
-دائمی، ثابت و تمام‌وقت؛
-از جمله مشاغل تخصصی و مهارتی از لیست طبقه بندی مشاغل ملی کانادا نوع C 0, A, BNO؛ و
-تحقق سطح معمول دستمزد دریافتی در انتاریو.

2. مقوله مهاجرت از طریق کسب‌وکار (مهاجرت نیروهای کسب و کار)
1. جریان برنامه نیروهای کارگر اتباع خارجی
الزامات مورد نیاز این جریان:
-اخذ پیشنهاد شغلی تمام‌وقت از یک کارفرمای تأیید شده انتاریویی در یکی از مشاغل تخصصی و مهارتی فهرست مشاغل ملی کانادا نوع 0, A, BNOC؛
-حداقل 2 سال سابقه و تجربه کاری در 5 سال گذشته در شغل مورد تقاضا؛
-دریافت فرم موقعیت و جایگاه شغلی تأیید شده کارفرما؛
– تحقق دستمزد پیشنهادی در سطح معمول دستمزد دریافتی در انتاریو برای شغل مورد تقاضا؛ و
-اعتبار وضعیت قانونی اقامت موقت، اگر کاندیدای احتمالی در حال حاضر در خاک کانادا باشد.
2. جریان برنامه سرمایه گذاران
الزامات موردنیاز این جریان:
-مشارکت فعال در مدیریت تجارت و کسب‌وکار و ایجاد حداقل 5 شغل جدید برای ساکنان کانادایی و یا دائمی؛ و
-حداقل 33.334 درصد ارزش دارایی در کسب‌وکار یا حداقل 1 میلیون دلار سرمایه‌گذاری در بازار کسب‌وکار.

3. مقوله مهاجرت دانشجویان بین‌المللی
1. جریان برنامه پیشنهاد شغلی از کارفرما:
الزامات موردنیاز این جریان:
– دانش آموز و دانشجویان فارغ‌التحصیل شده (یا در حال فارغ‌التحصیل) از یک کالج یا دانشگاه کانادایی تأیید شده در دو سال گذشته
-اخذ پیشنهاد شغلی تمام‌وقت در مشاغل تخصصی نوع 0, A, BNOC؛
-دریافت فرم موقعیت و جایگاه شغلی تأیید شده کارفرما؛
-تحقق دستمزد پیشنهادی در سطح معمول دستمزد و حقوق دریافتی در انتاریو؛ و
-اعتبار وضعیت قانونی اقامت موقت.
2. جریان برنامه دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل آموزش تکمیلی دکتری
الزامات موردنیاز این جریان:
– فارغ التحصیل شده در برنامه‌های مقطع دکتری پی اچ دی از دانشگاه‌های دولتی انتاریو؛
-عدم نیاز به اخذ پیشنهاد شغلی از کارفرما.
3. جریان برنامه دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل آموزش تکمیلی فوق لیسانس
الزامات موردنیاز این جریان:
– فارغ‌التحصیل شده‌ یا در ترم آخر مقطع فوق لیسانس از یک دانشگاه واجد صلاحیت و معتبر در انتاریو؛
-عدم نیاز به اخذ پیشنهاد شغلی از کارفرما.

مرحله دوم:
4. مقوله اکسپرس اینتری انتاریو
استان انتاریو نیز از سیستم جامع اکسپرس اینتری دولت فدرال کانادا به عنوان راهی برای آسان نمودن فرآیند ارائه درخواست مهاجرت استفاده می‌کند. به بیانی دیگر، سیستم اکسپرس اینتری برنامه مهاجرت استانی انتاریو با سیستم اکسپرس اینتری دولت فدرال همخوانی داشته و هم تراز می باشند. از طریق ایجاد یک حساب کاربری در سیستم اکسپرس اینتری دولت استانی انتاریو یا به روز رسانی پروفایل قبلی خود، می‌توان برای درخواست ویزای اقامت دائم و مهاجرت سریع خود به انتاریو اقدام کرد. از جمله مسیر و جریان‌هایی که دولت انتاریو از طریق آنها با دسترسی به بانک اطلاعاتی سیستم اکسپرس اینتری دولت فدرال با توجه به معیارهای استانی موردنظر و منطبق بر تقاضا در بازار کاروکسب خود، درخواست مهاجرتی کاندیداها را پذیرش می کند عبارتند از:
1.جریان برنامه اولویت های سرمایه انسانی
– تحقق تقاضا و نیازهای خاصی از بازار کاروکسب.
2.جریان برنامه نیروهای کارگر متخصص فرانسوی زبان
الزمات این جریان:
-فقط کارگران ماهر و متخصص فرانسوی‌زبان
– دارای تسلط قوی بر مهارت گفتاری زبان انگلیسی
– دارای تخصص و مهارت ‌های لازم برای پر کردن تقاضا در بازار کار انتاریو.
3. جریان برنامه نیروهای فنی و حرفه ای متخصص
-اشتغال به کار پیوسته و مداوم در انتاریو.

جدول زیر وضعیت کنونی هر یک از جریان های مقوله های مختلف برنامه کاندیدای مهاجرت استانی انتاریو را نشان می دهد. در حال حاضر از میان آنها، فقط برنامه گروه سرمایه گذاران بسته و غیر فعال بوده و ازین طریق هیچگونه درخواستی پذیرش نمی شود.

https://meiina.com/wp-content/uploads/2019

مهاجرت به کانادا تحت برنامه کاندیدای مهاجرت استانی آلبرتا (AINP)

چنانچه به زندگی و کار در استان آلبرتا علاقه‌مند هستید، برنامه مهاجرت استانی آلبرتا به شما توصیه می شود. آلبرتا یکی از استان‌های در حال رشد سریع اقتصادی کانادا با شهرهای برتری در جهان مانند کلگری و ادمونتون به شمار می رود. بعلاوه فرصت‌های شغلی عالی در این استان یک گزینه جذاب و مطلوب برای بسیاری از کارگران اتباع خارجی که به دنبال استخدامی با ثبات و طولانی‌مدت بوده محسوب می شوند.
برنامه کاندیدای مهاجرت استانی آلبرتا یا به اختصار AINP (APNP) یک برنامه مهاجرتی که از طرف دولت استانی آلبرتا اداره می‌شود و به این استان اجازه می‌دهد تا نیروی کارگر متخصص و ماهر که دارای تجربه شغلی مناسب و آموزش لازم برای پر کردن شغل های مورد تقاضا در آلبرتا هستند را استخدام کند.

نحوه درخواست مهاجرت سریع به کانادا از طریق برنامه کاندید استانی آلبرتا:
مهاجرانی که موفق به دریافت دعوت نامه (گواهی) کاندید استانی آلبرتا (PN) ازطریق این برنامه شده‌اند می‌توانند درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند. که بدین ترتیب زمان پردازش درخواست ویزای مهاجرت (اقامت دائم) کانادا را تسریع خواهد کرد. به برنامه مهاجرت استانی آلبرتا یک جریان درخواست جدیدی به نام جریان برنامه ای فرصت آلبرتا (AOS) و گستره ای از مشاغل و سطوح مهارتی اضافه شده که بدین طریق مهاجران بیشتری می‌توانند مورد گزینش قرار بگیرند.
اینگونه تغییرات جدید به نیروی کارگر که قصد دارند به ساکنان دائمی آلبرتا تبدیل شوند، کمک شایانی خواهند کرد.

می توان به سه جریان برنامه برای ارائه درخواست مهاجرت سریع خود به کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی آلبرتا اشاره کرد، این برنامه درخواست های متقاضیان را براساس صلاحیت ها در سه گروه اصلی و زیر گروه های متعددی پردازش و پذیرش می کند:

1. جریان برنامه فرصت آلبرتا
2. جریان برنامه کشاورزان خوداشتغال زا
3. اکسپرس اینتری آلبرتا

1. جریان برنامه فرصت آلبرتا
زیر گروه ها:
-جریان برنامه کارفرما محور؛ و
-جریان برنامه استخدام راهبردی و استراتژیکی.
آخرین تغییرات در این جریان برنامه:
شما دیگر نیازی به حمایت یک کارفرمای کانادایی به منظور درخواست برای این برنامه ندارید.
الزامات موردنیاز جریان برنامه فرصت آلبرتا:
1. الزامات مجوزهای اقامت و اشتغال
-اعتبار وضعیت قانونی اقامت موقت در کانادا برای اشتغال قانونی در کشور؛
-یک مجوز شغلی معتبر از لیست معتبر طبقه بندی مشاغل ملی کانادا- به عبارتی ناک شغلی (NOC)؛
– تأییدیه مثبت ارزشیابی تأثیر بازار کار (LMIA)؛ مگر اینکه شما؛
-یک کارگر معاف از مالیات و ارزشیابی که تحت پوشش قرارداد تجارت بین‌الملل می باشد؛ یا
-یک دانشجوی بین‌المللی معاف از مالیات و ارزشیابی که مجوز کاری بعد از فارغ التحصیلی را دارد.
عدم توانایی استفاده از این برنامه برای متقاضیانی که:
-مدعی پناهندگی؛ یا
-شخصی که از کشور کانادا اخراج شده.
2. مهارت زبان
از جمله آزمون‌های زبان خاصی که باید واجد شرایط تسلط بر آنها باشید، عبارتند از:
-معیار زبان کانادایی یا CLB؛ و
-NCLC
-باید حداقل ۴ امتیاز برای هر دو CLB و NCLC را کسب کرده تا واجد شرایط گزینش شوید. البته این معیار زبانی برای هر دو مورد CLB و NCLC در سال 2019 به 5 امتیاز افزایش یافته است.
البته برای مشاغل کمک پرستار، خدمات بیمار و خدمتکار بیمارستان باید حداقل امتیازات زیر کسب شود:
-7 برای CLB در زبان انگلیسی؛ و
-7 برای NCLC در زبان فرانسه.
3. الزامات آموزش و تحصیل
گواهی و مدرک فارغ التحصیلی معادل سازی و تأیید شده در
-مقطع تحصیلات تکمیلی فوق لیسانس و بالاتر (دکتری و…)؛
-مقطع دیپلم با حداقل 2 سال تحصیل؛
-مقطع زیر لیسانس؛
-مقطع لیسانس و بالاتر.
4. الزامات اشتغال
-اشتغال به کار و حرفه ای در آلبرتا که بخشی از برنامه کاندید استانی آلبرتا (AINP) به شمار می شود (اکثر سطوح طبقه‌بندی مشاغل ملی کانادا مانند 0، A، B، C، و D توسط این برنامه تأیید و پذیرفته می‌شوند)؛
-مهارت و تجربه کاری کافی در شغلی که برای آن درخواست داده می شود.
5. تجربه و سابقه شغلی
برای واجد شرایط بودن در این بخش از برنامه، لازم است که:
-12 ماه تجربه شغلی تمام‌وقت در آلبرتا برای یک شغل قابل قبول توسط برنامه مهاجرت استانی آلبرتا در دوره زمانی 18 ماهه؛
-24 ماه سابقه کار تمام‌وقت در کانادا طی یک دوره زمانی 30 ماهه؛
-یک مجوز شغلی بعد از فارغ التحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی با 6 ماه تجربه کاری تمام‌وقت در آلبرتا در طی یک دوره زمانی 18 ماهه (این تجربه کاری باید مرتبط با نوع درجه، مقطع و رشته تحصیلی شما باشد).
علاوه بر تحقق الزامات چارچوب زمانی بالا، تجربه شغلی:
-باید تمام‌وقت باشد، حداقل 30 ساعت در هفته (کار نیمه‌وقت در نظر گرفته نمی‌شود)؛
-باید در زمینه و حوزه مرتبط با شغل فعلی و همان شغل ذکر شده در خواست اقامت خود باشد؛
-باید به تأیید و صلاحیت اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا رسیده ، به همراه تأیید اعتبار وضعیت اقامت موقت، در صورتی که این تجربه در آلبرتا یا کانادا کامل شده باشد.
6. الزامات بودجه
-برخورداری از درآمد ناخالص سالانه، بودجه و پس انداز کافی برای حمایت از خود و خانواده، پیش از ارایه درخواست برای این برنامه. اعضای خانواده شما شامل:
خودتان؛
فرزندان زیر سن 22 سال و مجرد؛
همسر یا شریک زندگی مشترک

2. جریان برنامه کشاورزان خوداشتغال زا
این برنامه برای کمک به مهاجران اتباع خارجی جهت راه‌اندازی و کارآفرینی در مزارع خود در آلبرتای کانادا طراحی شد.
الزامات اصلی به منظور پذیرش از طریق جریان برنامه کشاورزان خوداشتغال زا:
1.آموزش و تحصیل
-اتمام دبیرستان و دریافت گواهی فارغ التحصیلی دیپلم، برابر با استانداردهای آموزشی آلبرتایی.
2. تجربه شغلی
-برای توسعه کسب و کار در صنعت کشاورزی پایدار.
2. درآمد
-حداقل 21,883 دلار در سال برای هر درخواستی از سال2018 تا 2019؛ 23,392 دلار در سال برای هر برنامه‌ای در سال 2020 تا سال 2021.
3. مهارت‌های زبانی
-معیار زبان کانادا CLB یا NCLC 4 امتیاز تا 13 ژوئن 2019، و هر دو مورد 5 امتیاز از 14 ژوئن 2019.
4. منابع مالی کافی برای توسعه کسب و کار و حفظ صنعت کشاورزی
-حداقل 500,000 دلار کانادایی سرمایه گذاری برای تجهیزات کشاورزی و زراعت؛
-ارزش خالص حداقل 500,000 دلار و یا تأییدیه دسترسی به این سرمایه از منابع دیگر.
عدم توانایی استفاده از این برنامه برای متقاضیانی که:
-مدعی پناهندگی؛
-اخراج شده یا در روند اخراج از کانادا؛
-شاغل به عنوان یک کارگر موقت از اتباع خارجی که در آلبرتا زندگی نمی‌کند؛
-تحصیل در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی که در حال گذراندن دوره کارآموزی است.

3. اکسپرس اینتری آلبرتا
به صراحت می توان گفت سیستم اکسپرس اینتری برنامه مهاجرت استانی آلبرتا با سیستم اکسپرس اینتری دولت فدرال کانادا همخوانی داشته و هم تراز می باشند. در صورتیکه یک متقاضی درخواست مهاجرت از طریق مسیر و جریان برنامه مهاجرت استانی آلبرتا گواهی گزینش و کاندیدای استانی دریافت نماید، 600 امتیاز مازاد بر امتیاز کسب کرده بر اساس تحقق صلاحیت معیارهای سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس اینتری نیز کسب خواهد کرد که به طور قابل‌توجهی شانس خود برای پذیرش و دریافت دعوت نامه در مرحله بعدی اکسپرس اینتری را افزایش خواهد داد.


مهاجرت به کانادا تحت برنامه کاندیدای مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP)

چنانچه به زندگی و کار کردن در استان بریتیش کلمبیا علاقه‌مند هستید، برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا بهترین گزینه برای شما خواهد بود. استان بریتیش کلمبیا یکی از استان‌های در حال رشد سریع اقتصادی کانادا با شهرهای بی نظیری مانند ونکوور و ویکتوریا محسوب می شود. همچنین فرصت‌های شغلی و کسب و کار در این استان گزینه مناسبی برای بسیاری از نیروی کار ماهر و نیمه ماهر خارجی که به دنبال ثبات شغلی بوده هستند. درواقع این استان به منابع طبیعی فراوان خود و فرصت‌های عالی در مشاغلی در مرکز آن منابع به خود می‌بالد.

نحوه درخواست مهاجرت سریع به کانادا از طریق برنامه کاندید استانی بریتیش کلمبیا:
برنامه کاندیدای مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا یا به اختصار BCPNP یک برنامه مهاجرتی که از طرف دولت استان بریتیش کلمبیا اداره می‌شود. متقاضیانی که موفق به دریافت دعوت نامه (گواهی) کاندید استانی بریتیش کلمبیا (PN) ازطریق این برنامه شده‌اند می‌توانند درخواست ویزای مهاجرت و اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت کانادا با روندی سریع ارائه دهند.

می توان سه مسیر و جریان برنامه برای ارائه درخواست مهاجرت سریع خود به کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا پیدا کرد، این برنامه درخواست های متقاضیان را براساس صلاحیت ها در 3 گروه اصلی و زیر گروه های متعددی پردازش و پذیرش می کند:

1. جریان برنامه مهاجرت از طریق مهارت و تخصص
2. جریان برنامه مهاجرت نیروهای کارآفرینی
3. جریان برنامه آزمایشی توسعه فناوری

1. جریان برنامه مهاجرت از طریق مهارت و تخصص (شامل برنامه اکسپرس اینتری)
الزامات این برنامه:
-دریافت یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در بریتیش کلمبیا، شغلی که نمی توان آن را توسط یک شهروند کانادایی و یا ساکن دائمی پر کرد؛
-تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه؛
-تحقق الزامات حداقل درآمد این استان؛
-ایجاد حساب کاربری در سیستم اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا
سیستم اکسپرس اینتری برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا با سیستم اکسپرس اینتری دولت فدرال کانادا همخوانی داشته و هم تراز می باشند. ارائه درخواست زیر گروه های مهاجرت از طریق مهارت را می توان از طریق سیستم جامع اکسپرس اینتری این استان انجام داد. درصورتیکه یک متقاضی درخواست مهاجرت از طریق مسیر و جریان برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا گواهی گزینش و کاندیدای استانی دریافت نماید، 600 امتیاز مازاد بر امتیاز کسب کرده بر اساس تحقق صلاحیت معیارهای سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس اینتری نیز کسب خواهد کرد.

از جمله این گروه ها:
-گروه نیروی کارگر ماهر و متخصص؛
همراه داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در مهارت های نوع 0، A و BNOC از لیست طبقه بندی مشاغل ملی کانادا
-گروه نیروی متخصص در حوزه سلامت، بهداشت و درمان؛
پزشکان، ماما و پرستاران ثبت‌نام‌ شده
-گروه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی؛
فارغ‌التحصیل از مدارس و دانشگاه های کانادایی
-گروه فارغ التحصیلان بین‌المللی تحصیلات تکمیلی؛
فارغ التحصیل مقطع فوق لیسانس و دکتری از مؤسسات و دانشگاه های بریتیش کلمبیا
-گروه نیروی کارگر نیمه متخصص و مبتدی
مشاغل صنعت گردشگری/مهمانداری، و مشاغل مربوط به صنایع غذایی.

2. جریان برنامه مهاجرت نیروهای کارآفرینی
الزامات موردنیاز برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی:
برآورده کردن الزامات حداقل یکی از سه مقوله زیر:
1. ایجاد (تأسیس) یا خرید و توسعه یک حرفه، تجارت و کسب‌وکار
– ارزش خالص حداقل 600,000 دلارکانادایی؛
– سرمایه‌گذاری حداقل 200,000 دلار برای ایجاد حرفه، تجارت و کسب‌وکار معتبر؛
– مالکیت حداقل 3/1 از کل سرمایه تأسیس کار و کسب؛ و
– داشتن یک طرح و ایده کاری برای ایجاد حداقل یک شغل جدید برای شهروندان کانادایی و یا ساکنان دائمی کانادا.
2. پروژه های استراتژیکی و راهبردی
– سرمایه گذاری حداقل 500,000 دلار کانادایی؛
-ایجاد و تأسیس حداقل 3 شغل جدید برای شهروندان کانادایی و یا مقیمان دائمی؛ و
برخورداری متقاضیان از رکورد و سابقه خوبی در تجارت و کسب‌وکار.
3. حرفه و کسب‌وکار منطقه‌ای
– یک پروژه تجاری در خارج از شهر ونکوور بزرگ و مناطق کلان شهری ابوتسفورد؛
– ارزش خالص حداقل 400,000 دلار کانادایی؛
– سرمایه‌گذاری برای پروژه حداقل 200,000 دلاری؛
– مالکیت حداقل 3/1 از کل سرمایه پروژه؛ و
– داشتن یک طرح و ایده کاری برای ایجاد حداقل یک شغل جدید برای یک شهروند کانادایی و یا مقیمان دائمی کانادا.
دیگر الزامات جریان برنامه مهاجرت نیروهای کارآفرینی:
-تجارت و کسب‌وکار پیشنهادی و مورد تقاضا باید منافع اقتصادی برای استان بریتیش کلمبیا به ارمغان آورد، از طریق کمک به:
1. افزایش صادرات کالا/خدمات؛
2. افزایش تولیدات ارزش افزوده، پردازش، یا فعالیت های منابع اولیه؛
3. افزایش صنعت گردشگری استان بریتیش کلمبیا؛
4. افزایش تحقیقات و توسعه و تجاری سازی فن‌آوری؛
5. ایجاد رویکردهای نوآورانه برای کسب و کارهای سنتی؛
6. رونق بازار منطقه‌ای؛
7. انتقال مهارت‌ها، تکنولوژی، و دانش به استان بریتیتش کلمبیا.

3. جریان برنامه آزمایشی توسعه فناوری
صنعت تکنولوژی بریتیش کلمبیا به صورت نمادین در حال رشد سریع می باشد. بنابراین، دولت استانی بریتیش کلمبیا در به کارگیری و استخدام نیروی کار متخصص و خبره در حوزه فناوری و تکنولوژی برای پر کردن تقاضا در بازار کار این حوزه سرمایه‌گذاری فراوانی کرده است. بدین دلیل، برنامه آزمایشی توسعه فناوری به عنوان یکی از جریان های برنامه کاندید مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا معرفی شد. این برنامه در سال 2019 همچنان فعال و در حال اجرا می باشد. از طریق این فرآیند، درخواست‌های متقاضیان براساس مشاغل طبقه بندی شده در حوزه فن‌آوری اولویت‌بندی می شوند و دعوت‌ نامه برای متقاضیان واجد شرایط پذیرش صادر و به طور هفتگی تمدید می‌شود.

منابع:

https://www.canada.ca.com
and,
https://www.visaplace.com

Author & Content Producer

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *