چگونه به کانادا مهاجرت کنیم
دسته بندی :

چگونه در سال 2019 به کانادا مهاجرت کنیم؟

روش های مهاجرت به کشور کانادا و اطلاع از جدید ترین برنامه ها و سیاست های مهاجرتی کانادا احتمالا این یکی از متداوال ترین سوال هایی است که ذهن شما را به خود مشغول کرده است، در این مقاله همراه ما باشید زیرا ما سعی داریم در این مقاله برنامه های اصلی مهاجرتی دولت کانادا و گزینه های دیگر شما در سال 2019 به بعد را برای دریافت اقامت و تابعیت کشور کانادا شرح دهیم. مهاجرت به کانادا امری پیچیده اما امکان پذیر است! در اینجا در 10 روش برای مهاجرت به کانادا را بررسی می کنیم.

گزینه اول: در ورودی Express Entry نمره قبولی را کسب کنید!

در ژانویه سال 2015 کانادا یکی از پیشرفته ترین سامانه های مهاجرتی به نام Express Entry،اکسپرس اینترای را راه اندازی کرد که هدف این سیستم انتخاب موثر و سریع از بین مهاجران ماهر است .
اساس کار سیستم Express Entry اکسپرس اینترای بر سیستم جامع رتبه بندی است CRS سی آر اس است، که شخص داوطلب را بر اساس امتیازات پرونده اش ارزیابی می کند، امتیازات هر شخص بر اساس فاکتور های زیر تعیین می شود:
• دانش زبانی انگلیسی یا فرانسوی
• داشتن مهارت و تجربه کار
• مهارت زبان
• داشتن یک Job Offer موثر که توسط بازار کار LMIA ارزیابی اسسمنت شده باشد
• درخواست اقامت برای استان هایی که دولت انتخاب کرده است
• داشتن تجربه آموزشی و کاری که سازمان مهاجرت تایید کند این شخص برای حضور در بازار کار LMIA موثر است.

Express Entry اکسپرس اینترای ای

گزینه دوم: مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

امروزه یکی از محبوب ترین و البته گرانترین روش های مهاجرت به کانادا تحصیل در یکی از دانشگا های کانادای می باشد.رشما به یکی از دانشگاهای کانادا درخواست ادامه تحصیل می دهید و با پرداخت همه هزینه ها از جیب خود!! ( اصولا هزینه تحصیل از 16000 دلارتا 40000 دلار متفاوت است ) بعد از پایان تحصیلات آکادمیک مجوز کار دریافت می کنید و از طریق تجربه کاری میتوانید اقامت در کانادا و بعدا تابعیت این کشور را دریافت کنید.

گزینه سوم: مهاجرت به کانادا به عنوان یک متخصص واجد شرایط

این گزینه در واقع همان ویزای کار Job Skill جاب اسکیل است. اگر شما متخصصی هستید که کانادا به آن احتیاج دارد پس تبریک می گویم چون شانس بالایی برای مهاجرت به کانادا دارید اما این به تنهایی کافی نیست.
شما به یک رزومه کار قوی،مدرک تحصیلی کاشناسی و بالاتر و مدرک دیپلم که همه ترجمه رسمی شده باشند، مدارک گواهی سلامت پزشکی و همچنین باید یک درخواست کار از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید و همگی این مدارک را برای سازمان مهاجرت کانادا ارسال کنید با وجود همه این مدارک شما شانس بسیار بالایی برای ویزای کار دارید بخصوص اگر تخصص شما جزو لیست کارهایی باشد که برای کانادا ارجعیت دارد قطعا مراحل بررسی درخواست شما سریع تر انجام می شود.

گزینه چهارم: از طریق برنامه مراقبت از کودک (پرستار کودک) به کانادا مهاجرت کنید!!

این مورد نیز جزو راه های محبوب برای مهاجرت به کانادا می باشد که البته داشن گواهینامه هم برای شما امتیاز محسوب می شود. شما برای مهاجرت از این طریق باید یک خاواده را پیدا کنید که حداقل 3 سال به عنوان پرستار کودک نزد آن ها کار کنید.

                              مهاجرت به کانادا از طریق درخواست پرستار کودک

گزینه پنجم: مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اقتصادی

شما برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به حداقل 200000 دلار سرمایه نیاز دارید. خب در مورد این گزینه چیزی زیادی برای گفتن وجود ندارد، تصمیم بر عهده شماست!

گزینه ششم: ازدواج با یک کانادایی

شاید یکی از بیشترین سرچ های گوگل مربوط به مهاجرت از طریق ازدواج باشد خصوصا برای کشور محبوب کانادا البته باید این را به شما بگوییم که فقط ازدواج برای مهاجرت کافی نیست شما حداقل باید سه سال بصورت مشترک زندگی کنید و در این مدت شما برای اطمینان از صحت ازدواج به وزارت مهاجرت کانادا دعوت می شوید،که البته سوال های زیادی از شما پرسیده می شود اگر قصد دارید از این طریق مهاجرت کنید حتما از قبل در مورد آن بسیار مطالعه کنید.

گزینه هفتم:مهاجرت از طریق کارآفرینی

اگر شما بتوانید ایده ای برای ایجاد شغل در کانادا ارائه دهید که وزرات کار کانادا را متقاعد سازد شما میتوانید یک کار آفرین باشید قطعا دولت کانادا از آن استقبال میکند. برای کشاورزان در این روش مزایای خاصی درنظر گرفته شده است. البته سه شرط اساسی وجود دارد:
• شما باید یک ملک تجاری یا شخصی به ارزش حداقل 30000دلار در کانادا داشته باشید
• همچنین حداقل یک کانادایی را به استخدام در آورید
• و حداقل برای سه سال متوالی در آن حرفه و شغل بمانید

گزینه هشتم:به عنوان یک پناهنده در کانادا بمانید

شما میتوانید به محض ورود به مرز کشور کانادا بدون ویزا به مأمورین مرزی درخواست پناهندگی بدهید و یک سری فرم ها و اطلاعات را باید به همراه خود داشته باشد در آنجا با شما مصاحبه می شود و شما باید افسر مربوطه را متقاعد کنید که برخی از شرایط شما را مجبور به فرار از کشور خودتان کرده است در این صورت می توانید یک چراغ سبز برای ورود به کشور کانادا دریافت کنید. که البته ما به هیچ عنوان این گزینه را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

گزینه نهم:برنامه آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک (AIPP)

AIPP یکی از ساده ترین روش های مهاجرت در جهان می باشد و میتوان گفت که ساده ترین را برای مهاجرت به کانادا نیز هست و تقریبا نیاز به شاخص های ساده ای دارد: زبان،تحصیلات و تجربه کاری. هدف از این برنامه حل مشکل کمبود نیروی کار در بخش اقیانوس اطلس کانادا و چهار استان آتلانتیک کانادا (نواسکوشیا، نیوبرانزوریک، نیوفندلند، لابرادور و جزیره پرنس ادوراد) می باشد. تنها قسمت سخت این برنامه پیدا کردن کارفرما است که البته جدیدا وزارت مهاجرت لیستی از کارفرمایان را ارائه کرده است که شما میتوانید با آن ها ارتباط برقرا کنید و از این طریق مهاجرت کنید.

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا
برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

گزینه دهم: برنامه مهاجرتی 5 ساله فدرال

در تاریخ 25 ژنویه دولت کانادا برنامه جدید مهاجرت Immgration Pilot Rural and Northem را اعلام کرد که هدف آن جذب نیروی کار خارجی برای جوامع روستایی و شمالی کانادا است. این برنامه شمال شهرهایی هست که کمتر از 50000 نفر جمعیت دارند و یا در فاصله دوری نسبت به کلان شهر ها واقع شده اند. دولت کانادا اعلام کرده که بطور جدی دنبال روش های جدید در مورد مشاغل نوپا برای مناطقی که برای کانادا جذاب است نیز می باشد، پس همراه ما باشید با جدیدترین اخبار در مورد مهاجرت به کانادا.

و اما حرف آخر:در اینجا 10 روش مهاجرت به کانادا را با هم بررسی کردیم ، کارشناسان مجموعه meiina، می نا برای راهنمایی و مشاوره رایگان برای تمامی امور مهاجرت در کنار شما عزیزان هستند.

منبع:http://www.immigrationcanadaservices.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *