شهرهای برتر کانادا
دسته بندی :

شهرهای برتر ایالات مختلف کشور کانادا (برای مقاصد مهاجرتی و گردشگری)

فهرست مطالب:
برترین شهرهای ایالات مختلف کانادا برای مهاجرت

بهترین شهرهای ایالات مختلف کانادا برای گردشگری

کانادا، به عنوان یکی از وسیع و پهناورترین کشورهای جهان، در رتبه دوم پس از روسیه، از نظر کیفیت زندگی اجتماعی در رتبه نخست لیست برترین کشورهای جهان در سال 2019 و در رتبه چهارم لیست مهاجرپذیرترین و محبوب ترین کشورهای دنیا در سال 2018 قرار دارد. تقریبأ نیمی از برترین شهرهای کانادا از لحاظ کیفیت زندگی در ایالت انتاریو قرار دارند. به عبارتی طبقه بندی شهرهای معروف و برتر کانادا در سال 2018 با توجه به کیفیت زندگی و ویژگی‌های منحصر بفرد خود از جمله مقرون به صرفه بودن، کیفیت عالی نظام آموزشی، مزایای تحصیلی، ثبات اقتصادی، امنیت و رفاه بالای اجتماعی، جاذبه های توریستی، رفت و آمد، شرایط آب و هوایی، مراقبت‌های درمانی و بهداشتی، و تنوع فرهنگی و ادیان و قومی و زبانی طیف وسیعی از انواع مقاصد اقامتی، مهاجرتی وگردشگری را پوشش می‌دهند که تنوع جمعیتی مقیمان و مهاجران را منعکس می‌کنند. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است. آبشار نیاگارا، هم در مرز این کشور با ایالات متحده قرار دارد. پرجمعیت ترین شهرهای کانادا به ترتیب عبارتند از تورنتو، مونترال، ونکوور.

از جمله برترین شهرهای کانادا برای اقامت مهاجران جدید به خاک این کشور، خواه به صورت دائم و یا خواه موقت، که توسط سایت ایمی گروپ (Immigroup) برای سال 2018 معرفی شده عبارتند از:

12. میلتون، انتاریو

شهر به سرعت در حال توسعه میلتون واقع در ایالت انتاریو، می‌تواند جهت مهاجرت برای مقاصد کاریابی و اشتغال گزینه ای مناسب با مزایای خاص خود باشد. میزان نرخ بیکاری در شهر میلتون بسیار پایین بوده که به طور کلی از پایین ترین نرخ بیکاری در میان لیست شهرهای بزرگ مهاجرپذیر و محبوب در کشورکانادا برخوردار می باشد. اگرچه در مقایسه با برخی از دیگر شهرهای برتر کانادا، جمعیت مهاجر زیادی در میلتون مشاهده نمی شود، و میزان قیمت اجاره بهای مسکن نیز دقیقا ارزان نبوده و میزان جرم و خشونت نیز دقیقا پایین نیست.

11. اتاوا، انتاریو

اتاوا، واقع در استان انتاریو، به عنوان پایتخت سیاسی کشورکانادا و مرکز ادارات دولتی یک گزینه مهاجرتی و گردشگری امنی است. اگرچه تورنتو و مونترال از شناخته شده ترین شهرهای کانادا به شمار می روند، اتاوا بخش عمده‌ای از جذابیت خود را به طراحی ناب ساختمان های تاریخی چون ساختمان پارلمان، جاذبه های گردشگری بیشمار از جمله موزه های جهانی و بزرگ ترین پیست اسکی جهان در فصل زمستان مدیون است. این پایتخت زیبا نسبتأ بیشتر در سطح میانی همه معیارهای زیست پذیری و قابلیت زندگی با کیفیت خوب قرار دارد: معقول بودن نرخ های اجاره بهای مسکن و میزان دسترسی به مسکن خالی، بالاتر بودن میزان بیکاری نسبت به برخی شهرهای دیگر، متوسط قیمت های مسکن و به طور کلی املاک، و ایمنی شهر با سیستم حمل و نقل مناسب. البته ناگفته نماند که زندگی در اتاوا بسیار خسته‌کننده با شرایط آب و هوایی سرد است.

10. ونکوور، بریتیش کلمبیا

شهر بندری ونکوور بزرگترین مرکز جمعیتی (پر جمعیت ترین شهر) در استان بریتیش کلمبیا، محل تلاقی اقیانوس با کوه ها می باشد. ونکوور توسط آب احاطه شده و از یکی از معتدل ترین شرایط آب و هوایی در تمام شهرهای کانادا، اقتصاد رو به رشد، و جمعیت بسیار مختلف و متمایزی برخوردار است. بعلاوه این شهر مرکز فرهنگی فعال و یک نقطه رونق اجتماعی به شمار می رود، به عبارتی دیگر جواهری در ساحل غربی کانادا نامیده می شود. جمعیت اقلیت و مهاجر قابل مشاهده در ونکوور که بیش‌ترین جمعیت آنرا تشکیل می دهد، جمعیت چینی 44 درصد و پس از آن آسیای جنوبی 24 درصد است.
این شهر ساحلی بریتیش کلمبیا علاوه بر زیبایی طبیعی جذاب، دلربایی و افسون آرامش بخشی دارد که آن را به یکی از محبوب‌ترین شهرهای کانادا و مقصد پرطرفدار مهاجران و بهترین مکان گردشگری صحرایی تبدیل کرده‌است. ونکوور همچنین دروازه ای برای تمامی ماجراجویی های آن حوالی است، از جمله جزایر متعدد در امتداد ساحل. همچنین این شهر به عنوان یک ایستگاه و اسکله بندری برای کشتی‌های تفریحی و مسافربری که اغلب به مقصد آلاسکا هدایت می‌شوند مورد استفاده قرار می گیرد.
فاصله این شهر تا سیاتل (واقع در ایالت واشنگتن، آمریکا) کمتر از سه ساعت بوده، و از سیستم حمل و نقل عمومی مدرن و بی نظیر که می‌تواند توریست ها و بازدیدکنندگان را از فرودگاه بین‌المللی ونکوور تا مناطق مرکزی شهر در حدود بیست دقیقه انتقال دهد، نیز برخوردار است.

9. مارکام، انتاریو

مارکام بخش شهری در منطقه یورک و یکی از حومه های شمالی تورنتوی بزرگ در استان انتاریو است که به راحتی نیز از طریق تورنتو به وسیله سیستم حمل و نقل یا بزرگراه قابل ‌دسترسی است. این شهر دارای جمعیت بالایی از مهاجران مقیم بوده که بیش‌ترین سهم از جمعیت اقلیت‌های مشاهده شده را چینی ها 45 درصد تشکیل می دهند. تابعیت آسیای جنوبی 8/17 درصد و پس از آن جامعه سیاهپوست 2.9 درصد نیز به ترتیب دومین و سومین جمعیت اقلیتی مهاجر در مارکام به شمار می روند. اگرچه این منطقه زمانی به عنوان یک جامعه پررونق در زمینه کشاورزی شناخته می‌شد، در حال حاضر افتخار عنوان “پایتخت تکنولوژی پیشرفته” در کانادا را به خود اختصاص داده است.

8. سانیچ، بریتیش کلمبیا

شهر سانیچ بزرگ‌ترین بخش شهری در ویکتوریای بزرگ واقع در ایالت بریتیش کلمبیا است و دارای تنوع زیادی در چشم‌انداز و مناظر زیبا و شگفت انگیز است. جمعیت سانیچ نیز همانند قلمرو آن از نظر فرهنگی بسیار متنوع و متمایز می باشد، بطوریکه برای هزاران سال به عنوان وطن مردمان اولین ملل مشهور است. جمعیت اقلیتی قابل مشاهده در این شهر به عنوان مهاجران چینی 33 درصد و جنوب آسیا در رتبه دوم 25 درصد و پس از آن فیلیپینی 18 درصد شناخته می‌شود. میزان نرخ اشتغال در میان جمعیت مهاجر در شهر سانیچ در رده بالایی قرار دارد و درآمد هر خانوار نیز بالا است. اگرچه در این شهر جرم در چهار سال گذشته افزایش‌ یافته است، اما همچنان یک منطقه نسبتا امنی برای اقامت خواه دائم و یا خواه موقت باقی می ماند.

7. ونکوور غربی، بریتیش کلمبیا

ثروتمندترین شهر از میان لیست برترین شهرهای کانادا، ونکوور غربی، یکی از حومه‌های شهر ونکوور بزرگ در استان بریتیش کلمبیای کانادا، است. ارائه خدمات حرفه ای توسط بزرگ‌ترین بخش‌های صنعتی در این منطقه، بالا بودن نسبی قیمت املاک و مستغلات و متوسط درآمد خانوار، متوسط میانگین قیمت اجاره بهای مسکن (مقرون به صرفه بودن برای خانواده های مستأجر)، و پایین بودن نسبی میزان نرخ بیکاری از مشخصه های بارز این شهر محسوب می شوند. اگرچه قیمت مسکن در ونکوور غربی رو به افزایش بوده‌ است، اما در سال 2017 کاهش چشمگیری داشته ‌است. جمعیت مهاجر ونکوور غربی 44 درصد از کل جمعیت این شهر را تشکیل می‌دهد. به عبارت دیگر بیش از یک سوم جمعیت کل شهر را مهاجرنشین تشکیل می‌دهد. بزرگ‌ترین جمعیت از اقلیت‌های قابل مشاهده در ونکوور غربی چینی 35 درصد، دومین و سومین اقلیت مهاجر بزرگ به ترتیب غرب آسیا 25 درصد و کره ای 11 درصد می باشند. البته این شهر دارای شرایط آب و هوایی گرمتری نسبت به آب و هوایی که شهر ونکوور بزرگ را معروف کرده است.

6. اوکویل، انتاریو

شهر کوچک اوکویل واقع در استان انتاریو، در طی چند سال اخیر، به طور یکنواختی جمعیت رو به افزایشی داشته‌ است. از جمله جمعیت اقلیت‌های مشهود مهاجر در این شهر، بالا‌ترین درصدها به ترتیب به آسیای جنوبی 34 درصد و چینی 18 درصد و پس از آن به جمعیت سیاهپوست 12 درصد اختصاص می یابد. نرخ بیکاری پایین و در حدود 6.1 درصد است. اگرچه میانگین هزینه اجاره بهای مسکن در طی 24 سال گذشته بر روی شیب نسبتا یکنواختی قرار داشته؛ با این وجود، علی‌رغم این افزایش در هزینه‌های مسکن و املاک، شهر اوکویل همچنان یک انتخاب قوی و قابل اطمینانی برای خانواده‌های مهاجر باقی می‌ماند.

5. تورنتو، انتاریو

تورنتو پایتخت اقتصادی کشور کانادا و مرکز استان انتاریو، بزرگ ترین و پیش روترین ایالت کانادا در زمینه اقتصاد و تولید، است. تورنتو به عنوان معروف ترین شهر کانادا، علاوه بر همه زرق و برق شهری یک شهر بزرگ و جاذبه های توریستی نمادین کشور (موزه‌ها، مراکز خرید بزرگ، برج های آسمان خراش از جمله برج سی ان، برگزاری فستیوال ها از جمله فستیوال بین المللی فیلم تورنتو، …)، به مایل‌ها ساحل دریاچه اونتاریو و سه رودخانه ای که شهر را به چند قسمت تقسیم می کنند دسترسی دارد. فاصله تورنتو، از طریق آبشار نیاگارا (پهناورترین آبشار جهان)، تا مرز ایالات متحده آمریکا کمتر از دو ساعت است.
تورنتو به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر در تمام کانادا شناخته می‌شود. در تورنتوی بین المللی، جمعیتی متمایز با متنوع ترین فرهنگ جهان و قریب به 140 زبان زنده گرد هم آمده اند. درصد بالایی از جمعیت متمایز شهر تورنتوی بزرگ را مهاجران تشکیل می دهند که تقریبا 50 درصد از آن‌ها متولد خارجه و به عبارت دیگر برون مرز زاده هستند. برخلاف بسیاری از دیگر مناطق شهری، هیچ جمعیت برون مرز زاده خاصی وجود ندارد که به طور قابل‌توجهی بر دیگر جمعیت مهاجری برتری داشته باشد. انتظار می‌رود که در آینده ای نه چندان دور، جمعیت مهاجر در حال افزایش تورنتو به بیش از 60 درصد از اقلیت‌های مشاهده شده برسد. در حال حاضر نیز، از اقلیت‌های قابل‌مشاهده در تورنتو، بیش‌ترین درصدهای جمعیت به عنوان جنوب آسیا 26 درصد، چینی 25 درصد و جامعه سیاهپوست 18 درصد شناخته می‌شوند. علاوه بر آن، این شهر جمعیت های اقلیتی دیگری از جمله مهاجران یونانی، ایتالیایی، و کره‌ای را در برگرفته و همچنین در رتبه دوم شهرهای بزرگ چینی نشین در آمریکای شمالی به شمار می رود.
در این محدوده شهری، میانگین درآمد متوسط برای هر خانوار از سال 2010 به طور یکنواخت و پیوسته ای افزایش ‌یافته و میزان نرخ بیکاری نیز همچنان در حال کاهش است. البته ناگفته نماند که افزایش میزان متوسط درآمد خانوارها، افزایش هزینه اجاره بها و قیمت هر مترمربع زمین را نیز به همراه خواهد داشت. به بیانی دیگر، زندگی در شهر تونتو به عنوان مکان گردهمایی و تجمع چند فرهنگی بزرگ پرهزینه است، اما شرایط استخدامی مطمئنی را برای مهاجران تضمین می‌کند.

4. ریچموند هیل، انتاریو

شهر ریچموند هیل، یکی از حومه‌های تورنتو، واقع در استان انتاریو، که به راحتی دسترسی به شهر تورنتو با حمل و نقل عمومی و یا بزرگراه امکانپذیر است، یکی از بالاترین درصدهای میزان مهاجرت به هر شهری درکانادا را دارد. جمعیت این شهر از سال 2006 تاکنون بر روی شیب ثابت و یکنواختی قرار دارد، و اکثریت وسیعی از همسایگی و محله های این شهر در رده ثروتمند نشین طبقه بندی می‌شوند. بزرگ‌ترین جمعیت قومی و اقلیت های قابل مشاهده در ریچموند هیل مهاجران چینی 30 درصد از جمعیت است. پس از چینی ها، آسیای غربی 10.4 درصد و آسیای جنوبی 7.7 درصد به ترتیب دومین و سومین جمعیت‌ قومی و اقلیتی بزرگ را تشکیل می دهند. شهر ریچموند هیل یکی از بالاترین میزان نرخ‌ اشتغال در استان انتاریو را داراست، و اکثر تجارت و کسب و کارها در این منطقه کوچک‌ بوده و تنها تعداد محدودی از متقاضیان کار را استخدام می‌کنند. بعلاوه املاک و مستغلات جزو یکی از صنعت های پر رونق در این منطقه به شمار می رود، در واقع ریچموند هیل در بالاترین رتبه از لیست 20شهر اول از لحاظ قیمت املاک و مستغلات در کانادا قرار دارد. لازم به ذکر است که تنها فاکتوری که در این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای برتر کانادا، از درصد بالاتری برخوردار بوده، نرخ جرائم خشونت آمیز است. البته ناگفته نماند که این میزان از جرم و خشونت بسیار پایین می باشد، اما به طور قابل توجهی بالاتر از دیگر شهرهای برتر لیست شده است؛ که این امر جامعه ای با امنیت کاملا بالا را برای خانواده‌ها تضمین می‌کند.

3. کلگری، آلبرتا

کلگری بزرگ‌ترین شهر در استان آلبرتا و سومین بخش شهری از لحاظ وسعت در کانادا است. به عنوان یک منطقه شهری بزرگ با قدمت 400 ساله، اقتصاد در اینجا متنوع بوده و شامل خدمات مالی، حمل و نقل، فنون و تدارکات نظامی، فن‌آوری و انرژی به طور پیشرفته ای می‌باشد. به ویژه این منطقه مقصد بسیار خوبی برای مهندسین، مکانیک ها، معدنچیان، و متخصصان کسب‌ وکار و تجارت است. از آنجا که جمعیت شهر کلگری در حال افزایش بوده، به همراه خرید و فروش روز افزون مسکن، قیمت ‌اجاره بهای آن نیز به کندی رو به کاهش است، چرا که شاهد افزایش در دسترس بودن املاک اجاره‌ای هستیم. به عنوان یک منطقه متنوع قومی و جمعیتی دیگر، کلگری اقلیت‌های مهاجر قابل‌مشاهده مختلفی دارد که مجموعأ به جمعیت اقلیتی جنوب آسیا 24 درصد، چینی 28 درصد، و فیلیپینی 11 درصد اختصاص دارند. به علاوه لازم به ذکر است که میزان جرم و جنایت در این شهر پایین و بیکاری به کندی در حال کاهش و از بین رفتن است. همچنین کلگری به عنوان یک مرکز شهری، دارای تمام گزینه‌های مهمانداری از جمله هتل‌ها، رستوران‌ها، پارک های ملی عظیم، مکانهای باستانی به عنوان میراث جهانی یونسکو از جمله صخره های بوفالو جامپ Head-Smashed-In Buffalo Jump)) و مراسم‌هایی است که از دهه 1990 رونق زیادی پیدا کردند. در پایان نقش این شهر به عنوان اولین میزبان کانادایی المپیک زمستانی در سال 1988 و برگزارکننده بی نظیرترین نمایش جهانی جشنواره کابوی ها جایگاه خود را به عنوان یکی از مقاصد برتر مهاجرت به کانادا، خواه موقت (توریستی و بازدید) و خواه دائمی، تثبیت کرده ‌است.

2. ووگان، انتاریو

پنجمین شهر بزرگ واقع در تورنتوی بزرگ از استان انتاریو، ووگان است. از میان جمعیت اقلیتی بزرگ در این منطقه، بالاترین درصد مهاجران به عنوان اقلیت آسیای جنوبی 33 درصد شناخته می‌شوند. سپس، اقلیت مهاجر چینی‌ 16 درصد دومین گروه اقلیتی بزرگ و به دنبال آن نیز 12 درصد را سایر اقلیتها تشکیل می دهند. نرخ اشتغال اندکی بالاتر از میانگین کل استان انتاریو بوده و بخش تجاری بزرگ‌ترین منبع اشتغال در ووگان محسوب می شود. بعلاوه متوسط درآمد در این منطقه نیز اندکی بالاتر از میانگین کل استان است. قیمت املاک در این شهر اغلب رو به کاهش، اما همچنان بکلی بالا باقی می‌ماند؛ با این حال، بدون در نظر گرفتن افزایش بسیار اندک و جزئی، قیمت اجاره بهای مسکن در سال گذشته کاملا ثابت مانده ‌است. ووگان با میزان پایین جرم و خشونت به عنوان منطقه شهری امنی برای خانواده‌های مهاجر شناخته شده است.

1. برلینگتون، انتاریو

برلینگتون واقع در استان انتاریو، کیفیتی عالی از زندگی و یک منطقه شهری با امنیت بسیار بالا برای زندگی همراه با میزان پایین جرم و خشونت را ارائه می دهد. در حال حاضر قیمت خرید املاک و مستغلات در این شهر رو به کاهش و قیمت اجاره بهای املاک اجاره ای نیز اندکی در حال افزایش بوده، و فرصت‌های زیادی برای سرمایه گذاری در زمینه املاک فراهم است. به همراه رشد جمعیت در برلینگتون، این منطقه به طور چشمگیری از جمعیت اقلیتی و مهاجر متنوعی نیز برخوردار می‌باشد. بطوریکه از کل جمعیت فعلی این شهر، از جمله بیشترین جمعیت اقلیتی مشهود می توان به میراث مهاجر آسیای جنوبی 33درصد، و سپس جمعیت سیاهپوست 16درصد و اقلیت چینی 15درصد نیز به دنبال آن اشاره کرد. همچنین در این شهر، متوسط درآمد بالاتر از میانگین درآمد کل استان انتاریو و نرخ بیکاری نیز پایین‌تر از میانگین کل در این استان است. اشتغال نیز در مشاغل مرتبط با فروش و مشاغل خدماتی به طور خاصی بالا بوده و بزرگ‌ترین صنعت نیز مربوط به خدمات تجاری است.

از جمله لیست بهترین شهرهای کانادا برای مقاصد گردشگری و بازدید ایده آل برای هر نوع و گروهی از توریست ها و بازدیدکنندگان که توسط سایت تریپ ساوی (Ttipsavvy) برای سال 2019 معرفی شده به شرح زیر است:

1. تورنتو، انتاریو

تورنتو پایتخت اقتصادی کشور کانادا و مرکز استان انتاریو، بزرگ ترین و پیش روترین ایالت کانادا در زمینه اقتصاد و تولید، است. تورنتو به عنوان معروف ترین شهر کانادا، علاوه بر همه زرق و برق شهری یک شهر بزرگ و جاذبه های توریستی نمادین کشور (موزه‌ها، مراکز خرید بزرگ، برج های آسمان خراش از جمله برج سی ان، برگزاری فستیوال ها از جمله فستیوال بین المللی فیلم تورنتو، …)، به مایل‌ها ساحل دریاچه اونتاریو و سه رودخانه ای که شهر را به چند قسمت تقسیم می کنند دسترسی دارد. فاصله تورنتو، از طریق آبشار نیاگارا (پهناورترین آبشار جهان)، تا مرز ایالات متحده آمریکا کمتر از دو ساعت است.تورنتو به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر در تمام کانادا شناخته می‌شود. در تورنتوی بین المللی، جمعیتی متمایز با متنوع ترین فرهنگ جهان و قریب به 140 زبان زنده گرد هم آمده اند. درصد بالایی از جمعیت متمایز شهر تورنتوی بزرگ را مهاجران تشکیل می دهند. بیش ترین درصد از جمعیت مهاجر و اقلیت‌های قابل‌مشاهده در تورنتو را آسیای جنوبی، چینی، و جامعه سیاهپوست تشکیل می دهند. علاوه بر آن، این شهر جمعیت های اقلیتی دیگری از جمله مهاجران یونانی، ایتالیایی، و کره‌ای را در برگرفته و همچنین در رتبه دوم شهرهای بزرگ چینی نشین در آمریکای شمالی به شمار می رود.

2. ونکوور، بریتیش کلمبیا

شهر بندری ونکوور بزرگترین مرکز جمعیتی (پر جمعیت ترین شهر) در استان بریتیش کلمبیا، محل تلاقی اقیانوس با کوه ها می باشد. ونکوور توسط آب احاطه شده و از یکی از معتدل ترین شرایط آب و هوایی در تمام شهرهای کانادا، اقتصاد رو به رشد، و جمعیت بسیار مختلف و متمایزی برخوردار است. این جواهر ساحلی بریتیش کلمبیا علاوه بر زیبایی طبیعی جذاب، دلربایی و افسون آرامش بخشی دارد که آن را به یکی از محبوب‌ترین شهرهای کانادا و مقصد پرطرفدار مهاجران و بهترین مکان گردشگری صحرایی تبدیل کرده‌است. ونکوور همچنین دروازه ای برای تمامی ماجراجویی های آن حوالی است، از جمله جزایر متعدد در امتداد ساحل. همچنین این شهر به عنوان یک ایستگاه و اسکله بندری برای کشتی‌های تفریحی و مسافربری که اغلب به مقصد آلاسکا هدایت می‌شوند مورد استفاده قرار می گیرد.فاصله این شهر تا سیاتل (واقع در ایالت واشنگتن، آمریکا) کمتر از سه ساعت بوده، و از سیستم حمل و نقل عمومی مدرن و بی نظیر که می‌تواند توریست ها و بازدیدکنندگان را از فرودگاه بین‌المللی ونکوور تا مناطق مرکزی شهر در حدود بیست دقیقه انتقال دهد، نیز برخوردار است.

3. مونترال، کبک

اگرچه مونترال رسمأ شهری ست فرانسوی‌زبان، در ایالت کبک، است، بسیاری از ساکنان آن، به ویژه کسانی که در صنایع خرده‌فروشی، مهمانداری و گردشگری فعالیت می‌کنند، به زبان انگلیسی نیز صحبت می‌کنند. تا دهه 1970، مونترال مرکز اقتصادی کانادا بود و تاکنون نیز میزبان بسیاری از تحولات تاریخی مهم از جمله 50 میراث تاریخی ملی کانادا محسوب می شود.
بزرگ‌ترین نقاشی در مونترال مربوط به شهر قدیمی (Old Town)، همسایه ای در نزدیکی آب که بخش اعظم معماری قرن هفدهم خود را حفظ کرده است، و نفوذ زبان و سبک زندگی فرانسوی شهر را منعکس می‌کند.

4.  آبشار نیاگارا، انتاریو

آبشار نیاگارا، مجموعه سه آبشار، در استان انتاریو از قلمرو کانادا (آبشار نیاگارا، در ایالت نیویورک از قلمرو آمریکا) از نظر تاریخی به عنوان مقصدی برای ماه‌عسل شناخته شده و میلیون ها زوج تازه ازدواج‌ کرده و نیز گردشگران دیگری را در هر سال جذب می‌کند.
در این شهر دو جاذبه توریستی پرزرق و برق وجود دارد: منطقه چشم انداز دل انگیز آبشارها در دهانه آبشار نعل اسب کانادا و تپه کلیفتون با مسافتی در حدود یک مایل. این دومنطقه با یک تفرجگاه درامتداد حاشیه آبشار نیاگارا که سرتاسر شامل فروشگاه‌های توریستی و بیش از یک پارک آبی ست به یکدیگر ملحق می شوند.
اگرچه جاذبه اصلی خود آبشارهای نیاگارا و قدرت فروریختن آب از ارتفاع به عنوان یک شگفتی طبیعی می باشد، مناطق اطراف این آبشار از جمله منطقه شراب نیاگارا، فستیوال شاو، و نیاگارا بر دریاچه انتاریو همگی یک تجربه توریستی بسیار مهیج از جذاب ترین مکانهای توریستی دنیا را ارائه می‌دهند.

5. ویکتوریا، بریتیش کلمبیا

ویکتوریا، یکی از تماشایی ترین شهرهای کانادا، مرکز و شهر پایتختی استان بریتیش کلمبیا، در رأس جنوبی جزیره ونکوور واقع شده و یک شهر بندری جذاب و مسحور کننده ای با چشم اندازهای بیشمار کوهستانی، آبی و حیات وحش است که دروازه ای برای تمام شهرهای شگفت‌انگیز، پناهگاه های ساحلی، و پهنه اقیانوس آرام از جزیره ونکوور نیز به شمار می رود. پیش از تأسیس شهر ونکوور به عنوان بندری تجاری در دهه 1840، ویکتوریا به عنوان منشأ یک جامعه بومی، شهری معدنی و مرکز اقتصادی نیز شناخته شده بود. گردشگران هنوز هم می‌توانند از معماری قرن 19 و اوایل قرن بیستم مانند ساختمان‌های پارلمان، و هتل ملکه فیرمونت لذت ببرند.

6. هالیفاکس، نوا اسکوشیا

شهر پایتختی و مرکز استان نوا اسکوشیا دارای امکانات رفاهی یک شهر بزرگ اما در عین حال با جذابیت یک شهر کوچک‌تر است. در واقع این منطقه دریایی به خاطر مهمان‌نوازی مردم به هالیفاکس مشهور شده است. بعلاوه بخش عمده‌ای از جذابیت شهر را می توان به موقعیت اقیانوسی، خطوط ساحلی ناهموار، سواحل شنی، روستاهای ماهیگیری نزدیک، و معماری تاریخی نسبت داد.

7. شهر کبک، کبک:

شهر کبک در مرکز قسمتی از رودخانه سنت لورنس که قبل از ورود به مصب خود، به باریک ترین نقطه خود می رسد واقع شده و به لطف بخش آثار تاریخی ارزنده این شهر دیدنی و پرجنب‌وجوش به عنوان میراث جهانی یونسکو و یکی از قدیمی ترین شهرهای برترگردشگری در آمریکای شمالی به ‌ثبت رسیده است. این شهر مرکز ایالت کبک که تنها استان کشور کانادا با جمعیت غالباً فرانسوی زبان و تنها استانی است که تنها زبان رسمی آن در سطح استانی فرانسوی است. بیشتر این شهر قدیمی شاد وطرب انگیز (Old Town) بالای آب قرار گرفته و میزبان پیاده‌روهای سنگفرش و معماری قرن هفدهم، فرهنگ پر رونق، کارناوال وجشنواره های تابستانی، فستیوال جدید فرانسه می باشد. این منطقه مرز تنها دیواره‌های دژ آمریکای شمالی که هنوز در شمال مکزیک موجود هستند، محسوب می شود.

8. کلگری، آلبرتا

کلگری بزرگ‌ترین شهر در استان آلبرتا و سومین بخش شهری از لحاظ وسعت در کانادا است. به عنوان یک منطقه شهری بزرگ با قدمت 400 ساله، اقتصاد در اینجا متنوع می باشد. همچنین کلگری به عنوان یک مرکز شهری با جمعیت رو به افزایشی، دارای تمام گزینه‌های مهمانداری از جمله هتل‌ها، رستوران‌ها، پارک های ملی عظیم، دسترسی به کوه های راکی و زمین های یخی، مکانهای باستانی به عنوان میراث جهانی یونسکو از جمله صخره های بوفالو جامپ Head-Smashed-In Buffalo Jump)) و مراسم‌هایی است که از دهه 1990 رونق زیادی پیدا کردند. در پایان نقش این شهر به عنوان اولین میزبان کانادایی المپیک زمستانی در سال 1988 و برگزارکننده بی نظیرترین نمایش جهانی جشنواره کابوی ها جایگاه خود را به عنوان یکی از مقاصد برتر مهاجرت به کانادا، خواه موقت (توریستی و بازدید) و خواه دائمی، تثبیت کرده ‌است.

9. اتاوا، انتاریو

اتاوا، واقع در استان انتاریو، به عنوان پایتخت سیاسی کشورکانادا و مرکز ادارات دولتی یک گزینه مهاجرتی و گردشگری امنی است. اگرچه تورنتو و مونترال از شناخته شده ترین شهرهای کانادا به شمار می روند، این پایتخت زیبا بخش عمده‌ای از جذابیت خود را به طراحی ناب ساختمان های تاریخی چون ساختمان پارلمان، جاذبه های گردشگری بیشمار از جمله موزه های جهانی و بزرگ ترین پیست اسکی جهان در فصل زمستان زمانیکه کانال ریدو به زیر نقطه انجماد می رسد مدیون است.

10. ادمونتون، آلبرتا

برای شهر ادمونتون واقع در استان آلبرتا، نامی به عنوان شهر فستیوال‌ها مطرح شده، از جمله مشهورترین جشنواره های برگزار شده در این شهر می توان از جشنواره موسیقی قومی و محلی (Folk Music Festival) و جشنواره بین‌المللی تأتر فرینج ادمونتون (Edmonton International Fringe Theatre Festival) نام برد.
این شهر همچنین به عنوان دروازه شمال و بزرگ‌ترین مرکز خرید جهان (West Edmonton Mall) ، نوعی سازه ای عظیم که دارای هتل، پارک آبی، ترن هوایی و راه آهن مرتفع و پیچ و خم دار می باشد، و مکانهای سنتی و قدیمی زیاد از جمله پارک قلعه ادمونتون (Ford Edmonton Park)، موزه، جنگلهای بزرگ، و پارک های ملی یکی از مقاصد مهاجرتی، توریستی، و تجاری محسوب می شود.

Author & Content Producer

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *