دسته بندی :

موانع مهاجرت به کانادا، نحوه و راهکارهای غلبه بر آنها

فهرست مطالب:

1.عدم برخورداری از مهارت زبانی و ارتباطات

2.عدم تشخیص اعتبار مدارک و گواهی تحصیلی و مهارتی

3.عدم اخذ پروانه و مجوز در حرفه ای قانونمند

4.عدم شبکه سازی ارتباطی

5.عدم برخورداری از (فقدان) تجربه شغلی محلی/ تبعیض

کشور کانادا به نام سرزمین و دیار مهاجران، یکی از مقاصد اصلی مهاجران در جهان شناخته می‌شود. مهاجران جدید تنوع وسیعی از زبان‌ها و فرهنگ‌ها را با خود به همراه می‌آورند. دولت کانادا به صراحت این تنوع را از طریق سیاست‌های وضع شده فدرالی پذیرفته ‌است. به عنوان مثال، قانون چند فرهنگی سال 1971 کانادا را به عنوان ملتی چند فرهنگی در یک چارچوب دو زبانه شناخته و “کثرت‌گرایی و چندگانگی فرهنگی” را به عنوان مفهوم مشخصی از هویت کانادایی اعلام کرد. علاوه بر آن، اغلب علیرغم این علم بدیع چند فرهنگی، مهاجران جدید و تازه وارد تلاش خود را به منظور افزایش سازگاری و انسجام اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خود با جامعه کانادا به کار می گیرند. بطوریکه یکی از روشهای مورد تاکید برای این نوع انسجام برخورداری از دانش کافی و مهارت در یکی از زبان‌های رسمی انگلیسی و فرانسه است.
امروزه، مهاجران تازه‌وارد با زمینه‌های فرهنگی و مهارتی گوناگون و متنوع به رشد مثبت و رونق اقتصاد کانادا و جامعه جهانی کمک می‌کنند. چرا که دانش و تخصص بین‌المللی آنها مهم‌ترین سرمایه و ابزارهای بازاریابی در جستجوی شغل مناسب برای آنها به شمار می رود. با این حال، فقدان تجارب کافی در بازار کار کانادا و مهارت زبانی مهاجران را از دستیابی به شغلی مرتبط با مدرک تحصیلی و گواهی نامه ها و صلاحیت های کسب‌شده در وطن خود در مقایسه با فارغ التحصیلان متولد شده در خاک کانادا محدود می‌کند. موانع زبانی، اعتبار گواهی نامه های تحصیلی و مهارتی و صلاحیت های غیرقابل‌تشخیص، و فقدان تجربه در بازار کسب و کار کانادا به عنوان شایع‌ترین موانع و مشکلات مشاهده شده بر سر راه مهاجران پس از ورود به خاک کانادا محسوب می‌شوند. به بیانی دیگر، زبان و اشتغال بزرگ‌ترین مانع برای مهاجران جدید در خاک کانادا به شمار می روند.
بر اساس یک مطالعه اخیر، بزرگ‌ترین نگرانی برای مهاجران و پناهندگان جدید و تازه وارد در ایالت اونتاریوی کانادا یافتن شغل مناسب و اطمینان از برخورداری از مهارت‌های زبانی مناسب می باشد. چرا که آنها اگر از مهارت‌های زبانی کافی برخوردار نباشند در یافتن شغل در کانادا با مشکلات فراوانی مواجه خواهند شد. این مطالعه با عنوان “مبدل کردن اونتاریو به خانه خود” توسط شورای وابسته به آژانس های خدمات رسان به مهاجران اونتاریو بر اساس تحقیقات انجام‌شده بر دو سال تجربیات مهاجران جدید که از خدمات مهاجرتی آژانسها در این استان نیز استفاده کرده صورت گرفته شده است. این مطالعه نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در خدمات اسکان و سازگاری و یکپارچگی با جامعه کانادایی باعث ایجاد دگرگونی واقعی در زندگی مهاجران می‌شود. طبق نظرسنجی تقریبا دو سوم از مهاجران اظهار داشتند که استخدام بیش‌ترین نگرانی آن‌ها بوده‌ است. در واقع بر اساس این گزارش، به کارگیری مهارتهای مهاجران و همچنین برنامه های ارتقاء مهارت‌ها در یافتن شغل یا ایجاد کسب و کار به متخصصان آموزش‌دیده خارجی و بهبود انسجام و یکپارچگی اقتصادی و اجتماعی آنها در هر منطقه کلید رونق اقتصادی ایالتهای کانادا محسوب می شوند.
در دهه گذشته، گرچه بازارهای شغلی کانادا کمبود کارگران ماهر و متخصص را تجربه کرده‌اند؛ با این وجود، مهاجران جدید با موانع بسیاری به ویژه در زمینه یافتن شغل در حوزه‌های مرتبط با تخصص خود مواجه می شوند. از جمله برخی از این چالش‌ها عبارتند از مواجه و رویارویی با کارفرمایانی که با تجارب و صلاحیت های کسب و کار بین‌المللی هیچگونه آشنایی نداشته، تجارت نسبتأ پیچیده و سازمان‌های حرفه‌ای، و تبعیض بین کارمندان و موانع زبانی.
در اینجا به پنج مانع رایج و مشترک که اکثر مهاجران به ویژه افراد متخصص و نیروی کار ماهر و خبره به محض ورود به کشور کانادا با آنها مواجه می‌شوند و چگونگی غلبه بر آن‌ها اشاره می کنیم:

1.عدم برخورداری از مهارت زبانی و ارتباطات

اگرچه مهاجران ماهر سال‌ها تجربه شغلی در حوزه و زمینه‌های مرتبط با تخصص خود دارند، اکثر آن‌ها تجربه کسب و کار در خاک کانادا را ندارند. بدین دلیل عدم تسلط بر یکی از زبان های رسمی کانادا و عدم آشنایی با زبان ویژه و واژه های علمی و اصطلاحات کار متداول باعث کاهش روند پیشرفت شغلی آن می شود، البته راه‌های زیادی برای غلبه بر این شکاف ارتباطی وجود دارد.
برای مثال، ثبت‌نام در یک کالج محلی برای یک دوره آموزش اصطلاحات علمی پزشکی می‌تواند به مهاجری برای ورود به بازار کار مرتبط کمک شایانی نماید.
علاوه بر توسعه مهارت های زبان و ارتباطات، فرآیند برجسته کردن تجارب حرفه ای، مهارت‌های شغلی مرتبط و بازاریابی مؤثر برای استخدام و ارتقای شغلی مهاجران نیز بسیار حائز اهمیت است.

2.عدم تشخیص اعتبار مدارک و گواهی تحصیلی و مهارتی

یک مهاجر تحصیلکرده و نیروی کار ماهر و مجرب ممکن است از اعتبار مدارک تحصیلی و آموزشی خود اطمینان حاصل کرده باشد، اما ممکن است کار فرمایان کانادایی هیچگونه آشنایی از اعتبار آنها نداشته باشند. به همین دلیل زمانی که مهاجری درخواست اشتغال به کار می‌دهد، احتمال می‌رود که کارفرمایان به دلیل عدم آشنایی با مؤسسه‌ آموزشی و دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده، صلاحیت و اعتبار مدارک وی را به سادگی نادیده بگیرند. مناسب ترین راهکار غلبه بر این گونه موانع، تقاضای دریافت نوعی ارزشیابی مدارک برای تطبیق و معادل سازی مدارک تحصیلی هر مهاجر با مدارک تحصیلی مشابه کانادایی است. این روش به کارفرمایان کمک می‌کند تا اعتبار قانونی مدارک تحصیلی مهاجر را به رسمیت بشناسند، چرا که مدارک مهاجران توسط خدمات ارزشیابی مدارک و گواهی معتبری نظیر خدمات آموزش جهانی (WES) مورد ارزیابی قرار گرفته می‌شود.

3.عدم اخذ پروانه و مجوز در حرفه ای قانونمند

در صورتیکه مهاجری نیروی کار زبده و ماهری در حرفه و شغلی قانونمند (برای مثال، یک حسابدار، پرستار، یا معلم) باشد، اشتغال در همان حرفه تخصصی خود در کشوری جدید ممکن است مشکل باشد. بدین دلیل که بسیاری از سازمان های قانونمند حرفه‌ای غیر متمرکز بوده و از الزامات و شرایط صدور پروانه کسب و کار و مجوز شغلی متفاوتی براساس هر استان یا منطقه و ایالت برخوردارند. البته ناگفته نماند که فرآیند اخذ مجوز مجدد در خاک کانادا پرهزینه و زمان‌بر است. مهم است که قبل از هرگونه اقدامی در این خصوص، مهاجران جدید تحقیقات لازم را انجام داده و آمادگی های لازم را به دست آورند. بطوریکه اگر مهاجری بدین نتیجه رسید که واجد صلاحیت در حرفه ای منظم و قانونمند نمی باشد، ممکن است ابتدا به اشتغال به یک کار عادی و غیر قانونمند در رشته خود بسنده کند. این نیز فرصتی عالی برای به کارگیری مهارت‌های حرفه ای مرتبط خود برای کسب تجربه شغلی بیشتری در یک کشور جدید به شمار می رود.

4.عدم  دسترسی به شبکه سازی ارتباطی

طبق آمار سازمان ملل متحد، در سال‌های اخیر که بالاترین نرخ مهاجرت در تاریخ بشر در حال وقوع بوده ایجاد شبکه ارتباطی یا به بیانی دیگر شبکه سازی ارتباطی در کاریابی و استخدام مهاجران تازه وارد به کشوری جدید اهمیت روزافزونی یافته است. در واقع برای مهاجران تازه وارد به خاک کشور کانادا، تفاوتهای زبانی و فرهنگی می‌تواند ایجاد شبکه ارتباط کاری برای یافتن شغلی مناسب را با مشکل مواجه نماید. به طور کلی، هدف از این روش نوین شبکه سازی ارتباطی این است که ازین طریق هر مهاجری با افرادی در حوزه تخصص خود ملاقات و ارتباط برقرار کرده که می‌تواند دانش و اطلاعات مهمی کسب و آماده نماید که به طور بالقوه وی را به مرحله بعدی یعنی یافتن شغلی مناسب سوق می دهد. عدم ایجاد شبکه ارتباط کاری حرفه‌ای به عنوان مانعی برای مهاجران به ویژه نیروی کار ماهر و متخصص که به تازگی وارد کانادا می شوند همچنان ادامه دارد.
تبه منظور غلبه بر چنین سد مهاجرتی، به راهکارهای زیر می توان اشاره کرد:
– مهاجران باید در یک شبکه ارتباطی حرفه‌ای در شهر یا منطقه خود به منظور گسترش ارتباطات خویش عضو شده و بپیوندند.
– مهاجران از طریق به اشتراک گذاشتن تجربیات و مهارتهای خود و ایجاد ارتباط با دیگر مهاجران و افراد حرفه ای این شبکه، گامی مؤثر در رسیدن به بازارهای شغلی جدید برای آنها به شمار می‌رود.
– از جمله یکی از این شبکه های ارتباط کاری آنلاین جهت ثبت نام و ایجاد یک پروفایل و حساب کاربری به روز و با طراحی حرفه ای و خوب LinkedIn می‌باشد.

5.عدم  برخورداری از (فقدان) تجربه شغلی محلی/ تبعیض

بسیاری از مهاجران جدید به ویژه نیروی متخصص و ماهر بدلیل عدم برخورداری از تجارب شغلی در کشور کانادا، خود را در معرض تبعیض نژادی از سوی کارفرمایان کانادایی می‌بینند، بطوریکه این موضوع می‌تواند به شدت آزاردهنده باشد، زیرا مهاجران خبره احساس می‌کنند که در فرایند استخدام یکی از مهمترین الزامات برای هر موقعیت شغلی که معمولأ اعمال و مورد اهمیت قرار می گیرد “تبعیض پنهان” است. بعلاوه با وجود اینکه کمیسیون حقوق بشر ایالت اونتاریو (OHRC) سیاستی را وضع کرده که تضمین می کند که فقدان سوابق و تجارب شغلی در کشور کانادا نباید به عنوان مانع و مشکلی نگران کننده برای مهاجران تازه‌وارد در اونتاریو محسوب شود. درحالیکه بدون توجه به این قانون، کارفرمایان هنوز تجربه شغلی محلی را به یکی از عوامل مهم در فرآیند استخدام در نظر می‌گیرند. اگر مهاجری که قدم به خاک کانادا می‌گذارد هیچ تجربه و سابقه کاری در این کشور ندارد، می‌تواند داوطلبانه در برنامه‌های اجتماعی مختلف به منظور افزایش فرصت‌های یادگیری و شبکه سازی ارتباطی خود و کسب تجارب حرفه ای کافی برای تحقق رؤیای استخدام شرکت نماید.

بعلاوه مطالعه آماری دیگری نیز، بزرگترین مشکلات و موانعی که مهاجران جدید به محض ورود به کشور کانادا با آنها مواجه شده و دست و پنجه نرم می کنند را در نمودار فراوانی به اختصار شرح داده است، از جمله این موانع عبارتند از:
یافتن شغلی مناسب
یادگیری یک نوع زبان رسمی جدید
سازگاری با شرایط آب و هوایی کانادا
از دست دادن حمایت از سوی وطن خود
سازگاری با فرهنگ و ارزشهای جدید
محدودیت های مالی
عدم تشخیص اعتبار مدارک تحصیلی و گواهی نامه ها و تجارب شغلی
عدم برخورداری از ارتباطات (فعل و انفعال) اجتماعی
دسترسی به خدمات مساعدتی حرفه ای
تبعیض نژادی
یافتن مسکنی با امکانات خوب
دسترسی به تحصیل و آموزش
دسترسی به خدمات مراقبت از کودک
سایر موارد

در صورتیکه با برخی از موانع یا شکاف های مهاجرتی که در این مقاله به آنها اشاره نشده رویارو هستید، به منظور غلبه و عبور از آنها، با تیم تخصصی و مشاوران مجموعه می نا در امر مهاجرت و خدمات ویزا تماس حاصل فرمائید.

Author & Content Producer

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *