اکسپرس اینتری کانادا
دسته بندی :

اقامت دائم با اکسپرس اینتری

اگر قصد مهاجرت و اقامت دائم کشور کانادا را دارید حتما اسم روش مهاجرتی Express Entry اکسپرس اینتری به گوشتان خورده است. Express Entry اکسپرس اینتری جزو جدیدترین روش های مهاجرتی کانادا است که در تاریخ 1 ژانویه 2015 آغاز شد و تا سال 2019 همچنان جاری است. وزارت مهاجرت کانادا با برنامه اکسپرس اینتری تغییرات کلی در فرایند مهاجرت به کانادا ایجاد کرد. چنانچه قصد مهاجرت با روش اکسپرس اینتری را دارید با ما همراه باشید.

اکسپرس اینتری کانادا:

این آزمون دارای دو مرحله کلی می باشد  که ابتدا باید در سایت رسمی دولت کانادا ثبت نام کنید این مرحله مهم ترین بخش از پروسه اکسپرس اینتری است زیرا ارزیابی شما و ورود شما به مرحله دوم آزمون منوط به امتیازات این بخش است

توصیه ما به شما این است که حتما برای وارد کردن اطلاعات در این بخش با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید،کارشناسان ما در “می نا” جهت مشاوره در زمینه اکسپرس اینتری در خدمت شما عزیزان هستند ،شما باید حداقل امتیاز برای مرحله اول را کسب کنید تا بتوانید برای ارزیابی به مرحله دوم بروید.

امتیازات مرحله اول:

 • سن
 • تحصیلات دانشگاهی
 • نمره زبان انگلیسی CLB
 • نمره زبان فرانسه
 • تجربه کاری

همچنین مورادی برای امتیاز بیشتر نیز در نظر گرفته شده است:

داشتن پیشنهاد کاری Job Offer از یک کارفرمای کانادای که بصورت فول تایم و حداقل به مدت یک سال باشد. یکی از اقوام درجه یک شما شهروند کانادا باشد.امتیازات همسر یا پارتنر در صورتی که نمره زبان(CLB) حداقل، 4 و یا تحصیلات دانشگاهی داشته باشند. بطور کلی روش اکسپرس اینتری برای شخصی که مجرد است نسبت که به شخص متاهلی که همسرش امتیاز ندارد،امتیاز بالاتری میگیرد.

برای اقدام کردن به روش اکسپرس اینتری باید از یکی از سه روش زیر اقدام کنید:

 • Federal Skilled Worker Class
 • Federal Skilled Trads Class
 • Canadian Experience Class

اما هر شخص داوطلب در کدام یک از این کلاس ها دسته بندی می شود؟ بطور کلی عمده داوطلب هایی که قصد دارند از طریق تخصص دانشگاهی و تجربه کاری اقدام کنند در دسته Federal Skilled Worker Class جای می گیرند. پس اکثرا داوطلیبن ایرانی جزو این کلاس هستند.

افرادی که قصد دارند بدون تخصص دانشگاهی و با داشتن مهارتی خاص به کانادا مهاجرت کنند جزو کلاس Federal Skilled Trads Class قرار می گیرند که به مراتب برای گرفتن حداقل امتیار ار سخت تری نسب به کلاس اسکیل ورکر خواهند داشت.

اما اشخاصی که سابقه کار یا تحصیل در کشور کانادا را داشته باشند در کلاس Canadian Experience Class قرار میگیرند عموما اشخاصی که با ویزای وقت تحصیلی به کانادا رفته اند و قصد اقام برای اقامت دائم دارند در این کلاس ارزیابی می شوند.

حداقل نمره برای کسب شانس ارزیابی توسط سیستم اکپسرس اینتری 67 امتیاز می باشد و اگر پروفایل شما امتیاز لازم جهت ورود به اکسپرس اینتری را داشته باشد فایل شما در محلی به نام Pool یا استخر قرار می گیرد و کارفرمایان استانی و دولتی بر اساس بیشترین امتیاز از بین فایل های موجود گزینش می کنند و برای افراد منتخب دعوت نامه ارسال می شود.

ناک NOC

در طی مراحل اکسپرس اینتری به اصطلاح ناک NOC  زیاد مواجه می شویم در سیستم اکسپرس اینتری تایپ های کلی کار به 5 دسته تقسیم بندی شده است:

 • Skill type 0:managment job
 • Skill type A:Professional Job
 • Skill type B: Technical Job
 • Skill type C: Intermediate Job
 • Skill type D:Labour Job

اشخاصی که شغل مدیریتی دارند در گروه 0  قرار میگیرند و افراد متخصصی که دارای تحصیلات کالج هستند مثل پزشکان یا مهندسین در گروه A قرار می گیرند. گروه B شامل مشاغل تکنسینی هستند که با گرفتن مدرک یا sertificate میتوانند مشغلول بکار شوند در ایران برابر مدرک فنی حرفه ای می باشد. نکته مهم اینکه تنها داوطلبینی که در گروهای 0  و A  و B  قرار دارد می توانند برای اکسپرس اینتری اقدام کنند.

اقامت دائم کانادا
مراحل ثبت نام در سایت اکسپرس اینتری کانادا

چرا باید روش اکسپرس اینتری را انتخاب کنیم؟

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است که پرونده ها را در طی 6 ماه بررسی  می کند. اما این 6ماه از زمانی آغاز می شود  که داوطلب دعوت نامه کاری را دریافت و درخواست خود را برای اخذ اقامت کاری در سیستم اکسپرس اینتری ثبت می کند.

فایل شما از لحظه ورود به مدت یک سال فعال است و در طی این یک سال چندین مرتبه دولت و استان ها بر اساس بیشترین امتیازت فایل ها را بررسی می کنند و دعوت نامه ارسال می کنند، همچنین شما در طی این مدت می توانید پروفایل خود را برای بالا بردن امتیازات آپدیت کنید.

تفاوت روش اکسپرس اینتری با دیگر روش های پیشین مهاجرتی کانادا است که در اکسپرس اینتری گزینش  برا اساس زمان ثبت نام انجام نمی شود بلکه بر اساس بیشترین امتیاز انجام می گیرد. در نتیجه افرادی که دارای پروفایلی با امتیاز بالا هستند سریع تر انتخاب و دعوت نامه شان ارسال می شود.

منبع: https://www.canada.ca

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *